Magazyny energii NRG Project – opinie i recenzja

Magazynowanie energii staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Pozwala ono nie tylko na uzyskanie oszczędności, ale także gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne i uniezależnienie od dostaw prądu płynącego z sieci. Producenci z różnych państw coraz częściej inwestują w rozwój technologii magazynowania energii: znajdują się wśród nich również polskie przedsiębiorstwa. Czym charakteryzują się magazyny energii NRG Project i dla kogo są przeznaczone?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

NRG Project – nowoczesne rozwiązania w technologii litowej

Magazyny energii NRG Project produkowane są pod nazwą NRG Storage przez zespół specjalistów, z których każdy posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. Rozwiązania dedykowane są przede wszystkim przedsiębiorcom, przemysłowi górniczemu, motoryzacyjnemu oraz systemom awaryjnym, ale od niedawna także prywatnym konsumentom. Firma stawia sobie za cel upowszechnianie stosowania odnawialnych źródeł energii elektrycznej — zgodnie z podaną na stronie informacją, ich ambicją jest dążenie do poprawy jakości powietrza w Polsce oraz podejmowanie działań na rzecz środowiska i klimatu. W ofercie NRG Project znajdują się nie tylko magazyny energii, ale również instalacje fotowoltaiczne.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii NRG Project?

Korzyści z użytkowania magazynów energii mogą niewątpliwie odnieść wszyscy: dotyczy to zarówno osób mieszkających w domach jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców oraz rolników. Warto pamiętać o tym, że w obliczu nieuchronnej konieczności transformacji energetycznej — odnawialne źródła energii będą zyskiwały na znaczeniu. Urządzenia, które umożliwiają ich wykorzystywanie, są więc obecnie doskonałą inwestycją. Magazyny energii NRG Project są jednak przeznaczone przede wszystkim dla przemysłu: osoby prywatne znajdą w ofercie znacznie mniej odpowiednich dla siebie rozwiązań — choć wszystko zależy zawsze od indywidualnych potrzeb! Magazyny energii NRG Project współpracują z instalacjami OZE: są więc kierowane do osób, które posiadają takie instalacje, lub też planują ich zamontowanie.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada NRG Project?

W ofercie magazynów energii od firmy NRG Project znajdują się grupy produktowe dedykowane właściwie każdemu rodzajowi klienta. I tak:

 • Magazyny energii dla domu o dwóch różnych pojemnościach (najczęściej wybieranych przez właścicieli domów jednorodzinnych. Wyposażone zostały w stylową obudowę zachowując przy tym kompaktowe wymiary i wagę. Posiadają rozbudowane systemy zarządzania inteligentnym magazynem i kontrolowania prawidłowości jego pracy;
 • Rozwiązania dedykowane farmom fotowoltaicznym oraz wiatrowym – są wyposażone w system zasilania awaryjnego, stabilizacji napięcia oraz częstotliwości. Mogą, dzięki “EMS mode” pracować zgodnie z harmonogramem scenariusza godzinowego. Ich istotną cechą jest peak-shaving: magazyn jest ładowany w momencie szczytu produkcji, a zgromadzoną energię oddaje do sieci o innej godzinie;
 • Magazyny energii dla przedsiębiorstw, o pojemności 100 kWh lub większej – o mocy co najmniej 50 kw. Cechuje je peak-shaving, możliwość pracy według scenariusza EMS, dwukierunkowy inwerter. W ofercie firmy są także większe rozwiązania kontenerowe, które można podłączyć do farmy fotowoltaicznej — tworząc w efekcie instalację hybrydową.

Pojemność i cechy magazynów energii NRG Project

Magazyny NRG Project umożliwiają magazynowanie energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną. Energię można zużywać na bieżące potrzeby, lub też korzystać z naładowanego magazynu podczas przerw w dostawie energii, awarii sieci elektrycznej lub w wypadku innej nagłej sytuacji. Na rynku dostępnych jest wiele różnych magazynów energii: każdy z nich posiada nieco odmienną specyfikację techniczną, wady i zalety. W swojej ofercie magazynów energii do użytku domowego firma NRG Project starała się zaproponować produkty o optymalnej specyfikacji:

 • NRG Storage BOX 5.1 lub 10.1 – urządzenia o optymalnych do użytku domowego pojemnościach, wysokiej estetyce obudowy i elastycznych możliwościach instalacji. Wyposażone w najważniejsze zabezpieczenia kontrolujące pracę ogniw i informujące o ewentualnych nieprawidłowościach.

Do najważniejszych cech magazynów energii NRG Project z serii BOX należą:

 • technologia LiFePO4 zapewnia długą żywotność baterii;
 • pojemność użytkowa 4,8 kWh lub 9,6 kWh;
 • 5000 cykli ładowania;
 • wysoka gęstość energetyczna;
 • napięcie nominalne na poziomie 48 V (końcowe ładowania – 54,75 V, końcowe rozładowania – 37,5 V);
 • waga urządzeń: 45 lub 90 kg;
 • klasa ochrony IP44;
 • wbudowany BMS monitorujący między innymi napięcie i temperaturę ogniw;
 • komunikacja CAN Open / RS 485.

Warto wiedzieć o tym, że magazyny energii NRG Project nie są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami inwerterów. Pasują jedynie do inwerterów hybrydowych posiadających wyjście na magazyn energii. Przy inwerterze jednofazowym należy zdecydować się na magazyn energii niskonapięciowy (do 48V), przy inwerterze trójfazowym warto wybrać magazyn wysokonapięciowy. Zgodnie z informacjami, jakie firma podaje na swojej stronie, rozwiązania NRG Project dla przemysłu są w stanie pełnić swoją funkcję nawet w bardzo trudnych warunkach, takich jak znajdujące się głęboko pod ziemią kopalnie, miejsca pod wodą, tramwaje wodne i łodzie.

Magazyn energii NRG Project – cena

Zgodnie z podaną na stronie producenta informacją, cena mieści się w zakresie 2000-3000 zł/kWh (w przypadku rozwiązań komercyjnych). Trzeba jednak pamiętać o tym, że każde rozwiązanie projektowane jest indywidualnie — a na ostateczną cenę magazynu energii oraz ich montażu wpływa ogromna liczba czynników. Aby uzyskać bardziej konkretną wycenę, należy skontaktować się z przedstawicielem firmy i udzielić mu niezbędnych informacji.

Na stronie internetowej firmy znajduje się kalkulator, który umożliwia wstępne oszacowanie niezbędnej pojemności magazynu, a także kosztów oraz zysków, jakie przynosi jego zamontowanie. Kalkulator daje możliwość dokonania obliczeń dotyczących rozwiązań dla przedsiębiorstw, farm fotowoltaicznych oraz szybkich stacji ładowania DC. Po wpisaniu wymaganych danych potencjalny klient jest w stanie zobaczyć m.in. jaki będzie spodziewany poziom autokonsumpcji energii, po jakim czasie inwestycja powinna się zwrócić i o ile zmniejszy emisję CO2 wykorzystując magazyn firmy NRG.

Warto mieć na uwadze to, że wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest obecnie mocno promowane: co za tym idzie, w Polsce w ramach programu Mój Prąd 4.0 umożliwiono uzyskanie dofinansowań na zakup magazynu energii. Warunki proponowane w projekcie pozwalają zdecydowanie obniżyć koszty początkowe inwestycji w magazyn energii i cieszyć się tym samym zwiększoną autokonsumpcją energii pozyskanej z instalacji PV.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Magazyn energii NRG Project – jakie zalety?

Zalety magazynów energii NRG Project:

indywidualnie projektowane rozwiązania – NRG Project oferuje pomoc przy wyborze najbardziej optymalnej pojemności magazynu energii;
komunikacja inwertera z magazynem energii z wykorzystaniem protokołu CAN w cenie;
dedykowany system zarządzania energią EMS, dzięki któremu można uniknąć zbędnego zużycia energii w firmie;
stosowanie najnowszych technologii litowych;
troska firmy o środowisko naturalne i klimat – wspieranie rozwiązań ekologicznych;
doświadczenie firmy NRG Project, współpraca z wykształconymi specjalistami;
dostępność kompleksowych systemów magazynujących energię;
gwarancja na serię BOX 5 lat lub 2000 cykli;
uzyskany przez firmę certyfikat ISO 9001 oraz ISO 14001.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Magazyny energii NRG Project wykorzystują nowoczesne, wysokiej jakości rozwiązania, co przekłada się na korzystne parametry oferowanych magazynów energii. Niewątpliwą zaletą firmy jest doświadczenie w tworzeniu instalacji funkcjonujących w trudnych warunkach: pod wodą, w podziemnych kopalniach lub przemysłowych pojazdach. Na stronie internetowej przedsiębiorstwa znajdziemy dane kontaktowe oraz przykłady wcześniej wykonanych realizacji — choć trzeba przyznać, że w ich opisie nie znajdziemy zbyt wielu szczegółów. Producent nie podaje także dokładnych specyfikacji technicznych oferowanych urządzeń, konkretnych informacji dotyczących przebiegu ewentualnej współpracy, a w samym serwisie można się nieco pogubić, szczególnie jeżeli chodzi o ofertę domowych magazynów energii.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments