Magazyny energii Soltaro – opinie i recenzja

Domowe i komercyjne przechowywanie energii elektrycznej staje się coraz bardziej popularne nie tylko w Europie, Stanach Zjednoczonych, czy Azji, ale także w Australii. Mieszkańcy tego kontynentu zdają sobie doskonale sprawę z korzyści, jakie może dać im użytkowanie magazynu energii, choćby w kontekście bezpieczeństwa dostaw prądu. Jak się okazuje również australijscy producenci nie próżnują i przedstawiają własne propozycje w kategorii domowych i przemysłowych akumulatorów. Jedną z takich firm jest pochodząca z Melbourne marka Soltaro. Jakie magazyny energii ma w swojej ofercie australijski producent?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Soltaro – innowacyjne rozwiązania w magazynowaniu energii

Firma Soltaro rozpoczęła swoją działalność na terenie Australii w 2016 roku. Powstanie przedsiębiorstwa podyktowane było ogólnoświatowym rozwojem technologicznego wsparcia dla odnawialnych źródeł energii, w tym jej magazynowania. Inżynierowie Soltaro projektują urządzenia, które spełniają najsurowsze standardy bezpieczeństwa i jakości, a przy tym pozwalają efektywnie optymalizować zużycie energii w domach i firmach, a także zwiększać autokonsumpcję prądu pozyskanego w instalacji fotowoltaicznej. Firma Soltaro starała się także skonstruować systemy, które będą proste w obsłudze i szybkie w instalacji. Dodatkowo priorytetem marki jest redukcja ryzyka przegrzewania się magazynów energii, co zapewnia użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Doradcy firmy, jak również jej przedstawiciele (w Europie na przykład w Wielkiej Brytanii, Szkocji, czy Estonii) oferują pełne wsparcie podczas doboru odpowiedniego urządzenia dla klientów o zróżnicowanych potrzebach.

Soltaro proponuje swoim klientom systemy magazynowania, które mogą współpracować zarówno w instalacji DC, jak również AC. Co ważne magazyny energii australijskiego producenta doskonale sprawdzą się jako akumulatory niepodłączone do sieci elektroenergetycznej (Off-Grid), a także w standardowej konfiguracji On-Grid. Właściciele domów jednorodzinnych i małych firm znajdą w Soltaro urządzenia typu All in One, które sprawdzi się doskonale w obsłudze stosunkowo niewielkiego zapotrzebowania energetycznego. Dla klientów komercyjnych producent również przygotował kompleksowe rozwiązania w zakresie przechowywania energii elektrycznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Soltaro?

Korzyści wynikające z użytkowania magazynów energii można wskazać w kontekście różnych grup klientów. Jest to szczególnie istotne w osiąganiu założeń transformacji energetycznej, która potrzebuje współpracy ze strony wielu sektorów gospodarki. Ważne zatem, aby producenci magazynów energii mieli ten fakt na uwadze i starali się projektować i wprowadzać na rynek urządzenia, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno w domowej instalacji fotowoltaicznej połączonej z magazynem energii, jak również w przemysłowych systemach pozyskiwania i przechowywania energii z odnawialnych źródeł. Oczywiście istnieją producenci, którzy specjalizują się jedynie w określonym typie akumulatorów i tworzą na tym polu ciągłe udoskonalenia rozwijając rynek. Jest to również potrzebna droga. Firma Soltaro postanowiła tak skonstruować swoją ofertę, aby mogli z niej skorzystać:

 • właściciele domów jednorodzinnych – magazyn energii do domowego użytku powinien spełniać określone warunki w zakresie wydajności, bezpieczeństwa oraz przyjemnego dla oka designu. Urządzenia Soltaro oferują swoim użytkownikom wszystkie te parametry i wiele więcej w ramach chociażby magazynów energii typu All in One;
 • mali i średni przedsiębiorcy – firmy coraz chętniej sięgają po ekologiczne źródła energii, które pozwalają im dodatkowo obniżać koszty stałe prowadzenia przedsiębiorstwa. Soltaro posiada w swojej ofercie urządzenia, które pomogą w optymalizacji zużycia energii w firmie, a ich pojemność będzie wzrastać wraz z rosnącym zapotrzebowaniem energetycznym przedsiębiorstwa;
 • rolnicy i osoby prowadzące agroturystykę – odnawialne źródła energii doskonale wpisują się także w potrzeby nowoczesnych gospodarstw rolnych oraz agroturystycznych. Instalacja akumulatorów Soltaro jest szybka i intuicyjna, a gotowy system zapewnia ciągłość dostaw energii elektrycznej w przypadku awarii sieci i niespodziewanych przerw w zaopatrywaniu gospodarstwa prąd.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Soltaro?

Czołowi producenci akumulatorów doskonalą na bieżąco technologię ich wykonania tak, aby osiągać coraz lepsze wyniki żywotności, sprawności, bezpieczeństwa użytkowania magazynu energii oraz ograniczać negatywny wpływ jego produkcji i utylizacji na środowisko naturalne. Powszechnie stosowane w przypadku mniejszych zapotrzebowań energetycznych akumulatory kwasowo-ołowiowe oprócz niskiej żywotności, są we wspomnianym kontekście znacznie obciążające. Jedną z coraz częściej stosowanych technologii produkowania magazynów energii, jest technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4), którą wykorzystuje firma Soltaro. Dzięki temu urządzenia producenta mogą zaoferować klientom wiele wymiernych korzyści z użytkowania magazynu energii. Należy do nich przede wszystkim duża liczba cykli ładowania i rozładowywania, wysoki procent głębokości rozładowania, zminimalizowane ryzyko przegrzewania się urządzenia oraz jego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Pojemność i cechy magazynów energii Soltaro

Decyzja o wyborze konkretnego magazynu energii, który będzie efektywnie gromadził i dystrybuował energię pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej, musi zostać poprzedzone audytem energetycznym, który wskaże między innymi wartość zapotrzebowania energetycznego domu lub firmy. Dzięki wynikom takiego audytu inwestor może wybrać urządzenie o właściwej pojemności lub zdecydować się na takie, do którego w razie potrzeby można dokładać kolejne moduły bateryjne. Jest nie tylko wygodny, ale także korzystny finansowo wybór ponieważ nie zmusza użytkownika do wymiany całego magazynu energii jeżeli po czasie jego pojemność przestanie wystarczać. Właśnie tego typu urządzenia posiada w ofercie firma Soltaro. Należą dop nich między innymi:

 • Soltaro AIO2 ESS – kompleksowy system magazynowania energii zaprojektowany i skonstruowany w Australii. Wykazuje doskonałą kompatybilność we współpracy instalacjami fotowoltaicznymi i sprawnie przełącza się pomiędzy bieżącym i awaryjnym trybem pracy;
 • Soltaro AIO ESS LITE – magazyn energii o bardzo atrakcyjnym designie i optymalnych parametrach pozwalających efektywnie korzystać z zielonej energii. Spełnia najsurowsze standardy bezpieczeństwa, a także oferuje możliwość lokalnego i zdalnego monitorowania pracy systemu;
 • Soltaro SL-HV-3.84 – magazyn energii do wykorzystania w przedsiębiorstwie gwarantujący możliwość płynnej rozbudowy pojemności i bardzo wysoką liczbę cykli ładowania i rozładowywania. Posiada zawsze włączoną funkcję UPS szybkiego reagowania w przypadku awarii sieci.

Do najważniejszych parametrów magazynów energii Soltaro w zależności od modelu należą:

 • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
 • modułowa konstrukcja;
 • nawet do 10000 cykli ładowania modułów bateryjnych;
 • instalacja typu Plug&Play;
 • podstawowe pojemności nominalne od 5 kWh do 10 kWh;
 • estetyczny design, duży wyświetlacz;
 • doskonała kompatybilność z instalacją PV;
 • możliwość instalacji wewnątrz lub na zewnątrz budynku;
 • stopień ochrony IP65;
 • wbudowany inwerter hybrydowy lub sprzężony AC.

Magazyn energii Soltaro – cena

Magazyny energii Soltaro to najwyższej klasy urządzenia oferujące jedne z najlepszych rynkowo parametrów. Oznacza to, że w ich przypadku zwrot z inwestycji będzie szybki i nietrudny do osiągnięcia. Tym niemniej w przypadku takiej klasy akumulatorów trzeba liczyć się ze stosunkowo wysokimi kosztami początkowymi przedsięwzięcia. Celem poznania dokładnych cen magazynów energii Soltaro należy skontaktować się z europejskim przedstawicielstwem firmy, na przykład w Wielkiej Brytanii. Ceny magazynów energii są dla polskim inwestorów nadal wysokie, jednak warto pamiętać, że to nie cena powinna być najważniejszym aspektem decydującym o wyborze konkretnego urządzenia, ale indywidualne zapotrzebowanie i sytuacja energetyczna gospodarstwa domowego lub firmy, a także cele, jakie ma zamiar osiągnąć użytkownik. Dofinansowania do magazynów energii uruchomione w kwietniu 2022 roku powinny nieco ułatwić podjęcie dobrej decyzji zakupowej.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Magazyn energii Soltaro – jakie zalety?

Zalety magazynów energii Soltaro:

australijski producent z sukcesami w branży;
doskonałe zestawy parametrów;
kompleksowe systemy magazynujące;
efektywny system monitorowania pracy magazynu energii;
10 lat gwarancji producenta;
oferta skierowana do różnych grup klientów;
duża elastyczność w kontekście miejsca instalacji urządzeń;
wsparcie techniczne ze strony producenta;
dbałość o środowisko naturalne w procesie produkcji.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Soltaro to australijski producent magazynów energii, który oferuje swoim klientom urządzenia o doskonałych parametrach. Design akumulatorów Soltaro wyróżnia się na tle innych propozycji rynkowych i zdecydowanie poszerza zakres możliwości instalacyjnych. Bezsprzecznie na pochwałę zasługuje kompleksowość urządzeń oferowanych przez recenzowanego producenta. Zapewnia to klientom wygodę i ułatwia integrację systemu z instalacjami OZE. Niestety dostęp do magazynów energii Soltaro w Polsce może być utrudniony ze względu na fakt, że europejskie przedstawicielstwo firmy znajduje się w Wielkiej Brytanii. Jeżeli Soltaro otworzy swój oddział w Polsce, to urządzenia australijskiego producenta mogą być dla rodzimych inwestorów jednym z najlepszych rynkowych wyborów.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments