obrót gazem

Będzie rekord zmian sprzedawcy gazu w 2016 roku?

Rynek gazu cały czas się zmienia, chociaż wszystkie taryfy nadal są regulowane przez URE, to odbiorcy mają coraz większy wybór ofert. Według dziennika „Rzeczpospolita” w tym roku może paść rekord i na zmianę sprzedawcy może zdecydować się aż 50 tys. odbiorców.

Rekordowa liczba zmian sprzedawcy gazu w 2016 roku?

Do końca 2014 roku tylko niewielki odsetek odbiorców błękitnego paliwa decydował się na zmianę swojego sprzedawcy gazu. Spowodowane to było m.in. brakiem wiedzy, czy ograniczoną ofertą – firmy energetyczne dedykowały swoje usługi głównie odbiorcom biznesowym, pomijając przy tym gospodarstwa domowe.

Przełomowym rokiem okazał się być 2015 – w ciągu dwunastu miesięcy swojego sprzedawcę zmieniło 23.742, głównie byli to odbiorcy taryf W 1-4 (więcej w: Do końca IV kwartału 2015 roku liczba zmian sprzedawcy gazu przekroczyła 31 tysięcy). Dynamika zmian robi wrażenie i według najnowszych prognoz dziennika „Rzeczpospolita” tylko w 2016 roku aż 50 tys. konsumentów może zmienić swoją dotychczasową firmę. Roczne zużycie gazu przez odbiorców, którzy zdecydowaliby się na taki krok, mogłoby wynieść 4 mld m3.

Warto zmienić sprzedawcę gazu?

Jeszcze do niedawna odpowiedź nie byłaby prosta, ale rynek gazu się zmienia i już dzisiaj odbiorcy indywidualni oraz biznesowi mogą wybierać w atrakcyjnych ofertach alternatywnych sprzedawców gazu (m.in. Axpo, AOT Energy Poland, czy Elektrix). Firmy energetyczne kuszą konsumentów nie tylko konkurencyjnymi cenami za kWh, ale także gwarancją stałej ceny. Coraz częściej pojawiają się oferty z dodatkowymi korzyściami np. z assistance gazowym.

Przed odbiorcami indywidualnymi otwierają się także możliwości, które wcześniej były zarezerwowane dla przedsiębiorców. Już dzisiaj gospodarstwa domowe mogą zakupić gaz w pakiecie z prądem (oferta dual fuel).

Jeśli chcesz zaoszczędzić na swoich rachunkach za gaz, to już teraz sprawdź aktualne ceny gazu w Polsce.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments