prąd wtyczka

Prąd od Orange - Telekom wchodzi na rynek energii

Największy w Polsce Telekom dołączył do swojej oferty sprzedaż prądu. Orange Energia w formie programu pilotażowego działała od października ubiegłego roku w Krakowie, Katowicach i 13 innych miastach aglomeracji górnośląskiej. Po jego sukcesie koncern zdecydował się na uruchomienie sprzedaży w całym kraju. Oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych i biznesowych, przewiduje też pakiety promocyjne i rabaty dla tych, którzy zdecydują się zmienić dostawcę na Orange.

Orange Energia - prąd dla domu

Wartości pakietów promocyjnych oraz wysokości rabatów uzależniona jest od kilku kwestii, takich jak ilość zużywanej energii elektrycznej w ciągu roku, a w przypadku klientów indywidualnych korzystanie z innych usług Orange.

Umowę na zakup energii od Orange Energia podpisać można w każdym salonie sprzedaży, na terenie całego kraju. Po podpisaniu umowy zmiana dostawcy prądu następuje automatycznie, bez przerw w dostawach prądu. Po zmianie klient zostanie przydzielony do jednego z czterech pakietów, w zależności od ilości zużywanej energii:

  • S - roczne zużycie poniżej 1,5 MWh
  • M - roczne zużycie od 1,5 do 2,99 MWH
  • L - roczne zużycie od 3 do 4,99 MWH
  • XL - roczne zużycie powyżej 5 MWh

Klienci indywidualni, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy prądu, będą mogli skorzystać z Pakietu Powitalnego. Jest to jednorazowy upust, o jaki zostanie pomniejszona należność odbiorcy. Jego wartość uzależniona będzie od średniego rocznego zużycia energii, określonego na podstawie faktur za ostatnich 6 miesięcy i może wynieść od 100 do 200 zł. Jeśli jednak zużycie to nie będzie przekraczało 1,5 MWh rocznie, pakiet powitalny przyznany zostanie tylko pod warunkiem podpisania umowy na 24 miesiące.

Klienci, którzy korzystają już z co najmniej jednej usługi Orange, świadczonej na podstawie osobnej umowy oraz podpiszą umowę na 24 miesiące, mogą liczyć również na Rabat Orange (od 5 do 15 zł miesięcznie). Jeśli dodatkowo posiadają aktywny status w Orange Open, doliczony zostanie Rabat Open (do 10 do 20 zł miesięcznie).

Rabaty zaczynają obowiązywać w drugim roku umowy, licząc od daty zmiany dostawcy. Co jednak niezwykle istotne z punktu widzenia klienta, rabaty Orange i Open nie łączą się ze sobą. Możemy zatem korzystać tylko z jednego z nich.

Prąd od Orange - klienci indywidualni

Każdy nowy klient jest zobowiązany do wpłacenia jednorazowej opłaty aktywacyjnej zgodnie z cennikiem. W przypadku rozwiązania umowy przed upływem okresu jej obowiązywania odbiorca zobowiązany zostanie do wypłaty odszkodowania, na które składa się zwrot wartości równej Pakietowi Powitalnemu, oraz ryczałt w wysokości 150 zł brutto.

Orange Energia - prąd dla firm

Po zmianie sprzedawcy prądu na Orange klient biznesowy zostanie przydzielony do jednego z dwóch pakietów, w zależności od ilości zużywanej energii:

  • X - roczne zużycie poniżej 8 MWh
  • XL - roczne zużycie powyżej 8 MWh

Klienci zużywający poniżej 8 MWh rocznie, również skorzystać mogą z Pakietu Powitalnego. Jest on uzależniony od długości trwania umowy i wynosi 300 lub 350 zł + VAT, odpowiednio dla umowy na 12 i 24 miesiące.

Prąd od Orange - klienci biznesowi

[info]Pakiet powitalny nie przysługuje odbiorcom XL, zużywającym powyżej 8 MWh rocznie, oraz korzystającym z taryf C21, C22a, C22b, C22w, oraz C23.[end]

Klienci biznesowi mogą skorzystać z Rabatu Biznesowego, którego wysokość uzależniona jest od długości obowiązywania umowy, oraz ilości zużywanego prądu. Odbiorcy z pakietu X mogą liczyć na 10% upustu, tylko w przypadku podpisania umowy na 24 miesiące. Rabat zacznie obowiązywać od drugiego roku trwania umowy.

Odbiorcy zużywający powyżej 8 MWh rocznie, otrzymają upust w wysokości 10 lub 15% odpowiednio dla umowy na 12 i 24 miesiące.

Grupa taryfowa wybrana na etapie podpisywania Umowy, nie może być inna niż grupa taryfowa, z której Odbiorca korzystał bezpośrednio przed zmianą sprzedawcy na Orange. W przypadku rozwiązania umowy przed upływem okresu jej obowiązywania odbiorca zobowiązany zostanie do wypłaty odszkodowania. Jego wysokość to 150 zł netto pomnożone przez ilość miesięcy pozostałych do zakończenia umowy, w dniu jej rozwiązania.

Prąd od Orange - naszym zdaniem

Na rynku energetycznym pojawił się nam nowy gracz, pokazujący kierunek, w którym powinna iść liberalizacja - i naprawdę warto iść w tę stronę. Oferta Orange jest też świetnym dowodem na to, że żadna regulacja ofert nie jest już obecnie potrzebna - sprzedawcy mają ze sobą rywalizować nie tylko niskimi cenami za prąd, ale także ciekawymi ofertami, czy innowacyjnymi rozwiązaniami. Obecna sytuacja podcina skrzydła i nie oszukujmy się dłużej - uwolnienie rynku energii spowoduje, że każdy z nas odczuje zmiany na korzyść, bo w końcu rywalizacja sprzedawców o klienta=niskie ceny.

Wracając do oferty Orange, to w najbliższym czasie oferta tego sprzedawcy prądu zostanie dodana do naszej porównywarki cen prądu. Niestety, jest ona trochę skomplikowana, ale jak zawsze dołożymy wszelkich starań, żeby przedstawić Wam ją w sposób jasny i czytelny - na pewno nie wprowadzimy Was w błąd :)

P.S. Jeśli chcecie oszczędzać na rachunkach za prąd z tą firmą, to być może zainteresuje Was fotowoltaika od Orange.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments