skarbonka oszczędności

Zdrowa energia PGE - prąd z pakietem medycznym

Prąd lub gaz z dodatkowymi produktami / usługami to coraz częściej spotykane oferty na naszym rynku. Z nową i pakietową ofertą wystartował właśnie sprzedawca energii: PGE. Co proponuje firma potencjalnym klientom?

PGE do swoich propozycji na sprzedaż prądu dodał kolejny produkt energetyczny: "Zdrowa energia PGE". Oferta skierowana jest do gospodarstw domowych z całego kraju (odbiorcy taryf: G11, G12, G12w i G12n). Do wyboru mamy dwa warianty długości trwania umowy: do 30 września 2019 roku, do 30 września 2020 roku. W każdej, powyższej opcji sprzedawca gwarantuje nam niezmienność ceny podczas obowiązywania umowy.

Z oferty mogą skorzystać odbiorcy indywidualni, którzy zawrą umowę do 30 września 2017 roku. Produkt możemy zamówić poprzez Contact Center lub w jednym z BOK PGE.

Dlaczego wprowadzono nowy produkt pakietowy?

Jak sama firma argumentuje, o wprowadzeniu nowej oferty zdecydowała popularność innej łączonej oferty – "Prąd z pomocą fachowców". Według przeprowadzonych analiz, wielu klientów zwraca uwagę na "przewidywalność kosztów" w domowym budżecie oraz wielowariantowość oferty. Co zatem w swoim nowym produkcie firma proponuje klientom?

Ceny w "Zdrowa energia PGE"

Jak prezentują się ceny w ofercie PGE? Otóż wszystko zależy od tego, na który wariant się zdecydujemy - różnica jest tylko w abonamencie:

Wariant I - umowa do 30.09.2019 roku - abonament na poziomie 9,99 zł brutto.

Taryfa Cena*: całodobowa Cena*: dzienna Cena*: nocna
G11 0,2935 zł / kWh
G12 0,3360 zł / kWh 0,2155 zł / kWh
G12w 0,3422 zł / kWh 0,2485 zł / kWh
G12n 0,3228 zł / kWh 0,2405 zł / kWh

*podane ceny to kwoty brutto

Wariant II - umowa do 30.09.2020 roku - abonament na poziomie 8,99 zł brutto.

Taryfa Cena*: całodobowa Cena*: dzienna Cena*: nocna
G11 0,2935 zł / kWh
G12 0,3360 zł / kWh 0,2155 zł / kWh
G12w 0,3422 zł / kWh 0,2485 zł / kWh
G12n 0,3228 zł / kWh 0,2405 zł / kWh

*podane ceny to kwoty brutto

Zdrowa energia PGE w naszej porównywarce cen prądu

Nie pozostało nam nic innego, jak tylko sprawdzić nową ofertę PGE na tle konkurencji - do tego zadania skorzystamy z naszej porównywarki cen prądu:).

Ofertę porównaliśmy dla danych: taryfa G11; 53-625 Wrocław; miesięczne zużycie: 350 kWh; zużycie w szczycie: 50%; aktualny sprzedawca: Tauron.

Chociaż ceny za energię czynną w nowej ofercie PGE są stosunkowo konkurencyjne, to przez stawkę abonamentową, "Zdrowa energie PGE" (w tym przypadku Wariant II) plasuje się na końcu pierwszej strony w naszej porównywarce. Warto jednak pamiętać, że płacąc wyższą opłatę abonamentową, otrzymujemy dwie usługi dodatkowe - czyli coś za coś:) Ale co należy podkreślić: w porównaniu do oferty urzędowej Tauronu i tak uda nam się obniżyć rachunki o 8,6%:

Zdrowa energia PGE - co obejmuje pakiet?

Zdrowa energia PGE to oferta, która ochroną ubezpieczeniową obejmuje nagłą chorobę lub nieszczęśliwy wypadek. Decydując się na powyższy produkt, będziemy mogli liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów m.in. wizyty u specjalisty, dojazdu lekarza, diagnostyki obrazowej, zabiegów rehabilitacyjnych, czy transportu medycznego.

Usługa fachowiec za darmo!

Dodatkowo w pakiecie (gratis!) otrzymamy usługę elektryka. Obejmuje ona ochroną następstwa awarii instalacji elektrycznej – ubezpieczenie pokrywa koszt m.in. dojazdu fachowca, części zamiennych.

Przypomnijmy tylko, że standardowa oferta "Prąd z pomocą fachowców" to 3 warianty do wyboru (podstawowy, rozszerzony, kompleksowy). Abonament miesięczny przy wersji podstawowej to 4,99 zł brutto, natomiast opcja kompleksowa to 8,99 zł brutto.

PGE nie jest pionierem - konkurencja była szybsza

Możemy tylko napisać: konkurencja nie śpi, a raczej nie spała. Oferta PGE z pakietem medycznym nie jest nowością na naszym rynku. Jedną z pierwszych firm, która zaproponowała klientom prąd z opieką medyczną było Energetyczne Centrum, które wraz z LUX MED przygotowało kilka wariantów oferty. Natomiast, na początku 2015 roku z produktem prąd + opieka medyczna wystartowała Enea - oferta pod nazwą ENERGIA+ Zdrowie jest dostępna do dzisiaj.

Walka o klientów między sprzedawcami trwa, o czym świadczą coraz to nowsze i ciekawsze oferty. Z pewnością warto rozważyć produkty z dodatkowymi usługami, gdyż dzięki nim możemy zaoszczędzić nie tylko na energii elektrycznej, ale np. na kosztach różnych ubezpieczeń, czy usług.

Czy "Zdrowa energia PGE" to produkt, który warto wziąć pod uwagę? Oczywiście, że tak, ale wiele (jak zawsze) zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments