Magazyny energii Enphase - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii Enphase wynosi: 2
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Enphase w systemie wynosi: 4000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Enphase w systemie wynosi: 4000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii Enphase - Lista produktów (2)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: Enphase
Nazwa serii: Encharge
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 3,50 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 3,50 kWh
Deklarowana max. żywotność: 4000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 90%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: Enphase
Nazwa serii: Encharge
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 10,50 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 3,56 kWh
Deklarowana max. żywotność: 4000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 90%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: 3
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Enphase Energy - rozwiązania energetyczne z Doliny Krzemowej

Firma Enphase Energy, Inc. istnieje i prężnie się rozwija już od ponad 15 lat. W 2006 roku dwóch przedsiębiorców działający w branży energii słonecznej postanowiło powołać do życia firmę, której misją będzie dostarczanie rozwiązań technologicznych pozwalających na wytwarzanie czystej energii przystępnej cenowo, niezawodnej i dostępnej dla wszystkich. Enphase Energy przez lata funkcjonowania wniosła znaczny wkład w zrewolucjonizowanie domowej energetyki słonecznej. Wszystko dzięki opracowanym przez firmę produktom oraz oprogramowaniu pozwalającemu w intuicyjny sposób zarządzać systemem, a także rozwiązaniom zwiększającym wydajność i efektywność paneli fotowoltaicznych. Takie podejście do rozwoju marki własnej i globalnego rynku energetyki słonecznej musiał zaowocować również sukcesami na polu finansowym. Pod koniec zeszłego roku firma Enphase Energy znalazła się na szczycie listy Bespoke Investment Group o wolumenie akcji wynoszącym 32 wg Russell 3000, które od 2016 roku wzrosły o ponad 1000 proc.

Produktem, któremu Enphase zawdzięcza w największym procencie swój sukces, są inwertery a właściwie mikroinwertery, na które firma udziela aż 25 lat gwarancji. Mikroinwertery Enphase są urządzeniami bezpiecznymi, wydajnymi, umożliwiającymi całodobowy monitoring systemu i jego aktualizacje. Bazując na technologicznym doświadczeniu i sukcesie opracowanych rozwiązań, Enphase wprowadziło do oferty także moduły AC, akcesoria, aplikacje, a także magazyny energii. Obecnie akumulatory recenzowanego producenta oferują najnowsze rozwiązania określane jako technologia pamięci masowej trzeciej generacji. Oznacza to, że inwestując w baterie Enphase użytkownik otrzymuje gwarancję korzystania z urządzenia najwyższej jakości i wydajności, w którym zastosowano nowoczesne systemy zabezpieczeń.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Enphase?

Głównym założeniem przyświecającym działalności firmy Enphase, jest rozpowszechnienie rozwiązań pozwalających każdemu użytkownikowi czerpać korzyści płynące z energii słonecznej, poprzez jej pozyskiwanie i przechowywanie za pośrednictwem połączenia fotowoltaiki z magazynem energii. Choć Enphase w swoim serwisie internetowym skupia się przede wszystkim na rozwiązaniach dla inteligentnego i energooszczędnego domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą udostępnionego przez firmę oprogramowania zaprojektować wydajny system również dla przedsiębiorstwa. Klientami docelowymi producenta są zatem takie podmioty, jak:

  • użytkownicy indywidualni, którym zależy na inwestycji w urządzenia najwyższej jakości wyposażonego w rewolucyjne rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo użytkowania magazynu energii w nieruchomości prywatnej;
  • użytkownicy biznesowi, którzy chcą zapewnić swojemu przedsiębiorstwu nieprzerwane dostawy energii elektrycznej, nawet w przypadku awarii sieci. Enphase proponuje indywidualną wycenę projektu systemu magazynowania energii dla każdego przedsiębiorstwa i zapewnia pełną obsługę serwisową i posprzedażową;
  • instalatorzy, którym zależy na współpracy z zaawansowanych technologicznie producentem magazynów energii i którzy chcą zaoferować swoich klientom innowacyjne w skali globalnej rozwiązania technologiczne.

Magazyny energii Enphase przeznaczone są w szczególności dla użytkowników świadomych istotności wkładu każdej jednostki w rozwój odnawialnych źródeł energii. Enphase Energy kieruje swoje systemy magazynowania do inwestorów, którzy chcą korzystać z możliwie najbardziej efektywnych zdobyczy technologicznych na drodze do osiągnięcia niezależności energetycznej. Dla wielu użytkowników magazynów energii Enphase będzie ważne także intuicyjne i komfortowe zarządzanie systemem oraz najwyższa klasa bezpieczeństwa minimalizująca ryzyko pożaru urządzenia zainstalowanego na ścianie budynku.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Enphase?

Na przestrzeni lat producenci akumulatorów na całym świecie prześcigali się w opracowaniu najbardziej wydajnej technologii, która będzie dodatkowo gwarantowała trwałość, dobrą głębokość rozładowania oraz bezpieczeństwo użytkowania magazynu energii. Urządzenia produkowane obecnie przez firmę Enphase Energy oparte są na technologii wykorzystującej bezkobaltowy fosfor litowo-żelazowy (LFP). Technologia ta przewyższa inne pod względem zmniejszenia ryzyka niekontrolowanych pożarów termicznych w wysokich temperaturach oraz przewidywanej ilości cykli ładowania i rozładowywania ogniw. Na poparcie tych zapewnień Enphase zamieszcza w swoim serwisie internetowym wykresy oraz raport do pobrania, który obrazuje różnice pomiędzy poszczególnymi technologiami, w których produkuje się magazyny energii. Dodatkowo warto dodać, że urządzenia i systemy Enphase Storage posiadają liczne funkcjonalności wyróżniające je na tle innych akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO) pozostałych producentów.

Pojemność i cechy magazynów energii Enphase

Podstawową cechą konstrukcyjną magazynów energii Enphase o nazwie Encharge jest ich modułowość oraz brak ruchomych elementów, które mogłyby z czasem ulec awarii i wymagać wymiany. Niezwykle istotny jest fakt, że producent reklamuje swoje urządzenia magazynujące jako all-in-one, co oznacza, że wyposażone są one fabrycznie dwukierunkowe mikroinwertery IQ™8, które gwarantują efektywną i niezawodną pracę przekształcając prąd stały na zmienny i odwrotnie. Jedną z najistotniejszych dla użytkownika cech magazynu energii jest jednak jego pojemność. W tym zakresie Enphase proponuje dwa podstawowe urządzenia, które w zależności od zapotrzebowania można dowolnie rozbudowywać:

  • Encharge IQ Battery 3 all-in-one - to kompleksowy system magazynowania energii ze sprzężeniem AC o pojemności 3,36 kWh i czterema wbudowanymi mikroinwerterami tworzącymi sieć o mocy znamionowej 1,28 kW. Urządzenie cechuje niezawodność i bezpieczeństwo,a także wbudowany system tworzenia kopii zapasowych. Firmy instalujące są w stanie z jego wykorzystaniem skutecznie zaprojektować wydajny system zarówno dla nowych inwestycji, jak i tych będących na etapie modernizacji.
  • Encharge IQ Battery 10 all-in-one - magazyn energii składający się z trzech podstawowych modułów Encharge 3TM i posiadający całkowitą użyteczną pojemność energetyczną na poziomie 10,08 kWh i dwanaście wbudowanych mikroinwerterów tworzących sieć o mocy znamionowej 3,84 kW. Polecany jest dla przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych o wysokim zapotrzebowaniu na magazynowanie energii pozyskanej przez instalację fotowoltaiczną.

Do najważniejszych cech magazynów energii Enphase należą przede wszystkim:

  • bezkobaltowa technologia fosforanowo-litowo-żelazowa (LFP);
  • wysoki stopień rozładowywania akumulatorów;
  • wbudowane mikroinwertery IQ 8X-BAT;
  • bezpieczeństwo battery safe potwierdzone testami;
  • szybka i łatwa instalacja plug-and-play;
  • interkonektory ze standardowym okablowaniem AC;
  • 10 lat ograniczonej gwarancji z możliwością przedłużenia o kolejne 5 lat;
  • wyposażone w chłodzenie pasywne, a więc bez ruchomych wentylatorów;
  • zdalna aktualizacja oprogramowania, w tym oprogramowania układowego;
  • aplikacja mobilna pozwalająca na zdalne kontrolowanie i sterowanie systemem;
  • optymalizacja czasu użytkowania (TOU);
  • wbudowany system kontroli ładowania.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty