Magazyny energii Growatt - Produkty
Magazyny energii Growatt - Lista produktów (9)
Magazyny energii - inni producenci
- Magazyny energii AlphaESS
- Magazyny energii Anklous
- Magazyny energii Axitec
- Magazyny energii BMZ
- Magazyny energii BYD
- Magazyny energii Duracell
- Magazyny energii Enphase
- Magazyny energii FoxESS
- Magazyny energii Fronius
- Magazyny energii Green Cell
- Magazyny energii Growatt
- Magazyny energii Huawei
- Magazyny energii Impact Clean Power Technology
- Magazyny energii Kehua
- Magazyny energii KSTAR
- Magazyny energii LaserTec
- Magazyny energii LG
- Magazyny energii Minutor Energia
- Magazyny energii NELUMBO
- Magazyny energii PIXII
- Magazyny energii PylonTech
- Magazyny energii QCells
- Magazyny energii RCT Power
- Magazyny energii SAKO
- Magazyny energii Samsung
- Magazyny energii Sofar Solar
- Magazyny energii SolarEdge
- Magazyny energii SolaX
- Magazyny energii Soltaro
- Magazyny energii Soluna
- Magazyny energii Sonnen
- Magazyny energii Sungrow
- Magazyny energii Tesla
- Magazyny energii Victron Energy
- Magazyny energii WeCo
Growatt SPH - nagradzany producent w branży PV
Założona w Chinach w 2011 roku firma Growatt u podstaw swojego funkcjonowania od samego początku położyła inwestycje w prowadzenie badań, wspieranie rozwoju branży odnawialnych źródeł energii, a także opracowywanie innowacji technologicznych w tym obszarze. Od przynajmniej kilku lat Growatt należy do najbardziej rozpoznawalnych producentów falowników w Polsce i to właśnie w tej kategorii produktowej odnosi na polskim (i nie tylko) rynku największe sukcesy. W serwisie internetowym producenta można bowiem znaleźć przekrój przez wszystkie “kroki milowe”, jakie w udoskonalaniu technologii projektowania i produkcji falowników jednofazowych, trójfazowych i hybrydowych poczynił przez ostatnie lata Growatt. Nie należy się zatem dziwić, że firma postanowiła poszerzyć swoją ofertę tak, aby była ona jeszcze bardziej kompleksowa w zakresie technologicznych rozwiązań projektowanych w odpowiedzi na oczekiwania klientów.
Growatt SPH specjalizuje się w tworzeniu systemów magazynowania energii szytych “na miarę” dla każdego odbiorcy zainteresowanego tą technologią. W sklepie internetowym recenzowanego producenta można znaleźć zestaw wszelkich, niezbędnych, jak również opcjonalnych komponentów do wdrożenia wydajnego systemu. Zatem oprócz modułów bateryjnych, dzięki którym można skalować pojemność magazynu energii, Growatt zapewnił także na przykład dedykowany moduł BMS, który na bieżąco monitoruje funkcjonowanie akumulatora, umożliwia jego konfiguracje i informuje o wszelkich nieprawidłowościach w przypadku ich wystąpienia (na przykład przegrzewanie się magazynu energii). Na uwagę zasługuje także fakt, że producent w przystępny sposób opisuje na swoim blogu proces doboru magazynu energii odpowiadającego zapotrzebowaniu energetycznemu klienta.
Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Growatt?
Mając na celu propagowanie działań wspierających popularyzację korzystania z odnawialnych źródeł energii, producenci technologicznych rozwiązań dla tej branży powinni mieć na uwadze różne grupy klientów docelowych. Wymierne korzyści z użytkowania magazynów energii w instalacjach PV mogą bowiem czerpać zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak również małe i większe przedsiębiorstwa. Oczywiście nie każdy producent akumulatorów będzie posiadał w swojej ofercie zarówno kompaktowe domowe magazyny energii, jak i rozbudowane, kontenerowe systemy magazynowania. Uwzględnienie jednak w ofercie nie tylko odbiorców indywidualnych, ale także właścicieli niewielkich przedsiębiorstw z pewnością przyczynia się do istotnego poszerzenia grona świadomych ekologicznie konsumentów. Growatt SPH zdaje sobie sprawę z powyższych zależności i swoje produkty kieruje do:
- użytkowników domowych - magazyny energii funkcjonujące w połączeniu z fotowoltaiką w domowych systemach energetycznych muszą charakteryzować się wysokim stopniem bezpieczeństwa, możliwością skalowania pojemności, elastycznością w odniesieniu do miejsca instalacji, a także estetycznym wyglądem. O wszystkie te aspekty zadbano w magazynach energii Growatt SPH tak, aby urządzenia spełniały oczekiwania klientów indywidualnych;
- małych przedsiębiorstw - niewielkie firmy, których system energetyczny opiera się na instalacji PV, mogą szukać dodatkowych oszczędności decydując się na magazyn energii o odpowiedniej wydajności i pojemności. Modułowa konstrukcja magazynów energii Growatt SPH sprawia, że mogą one efektywnie odpowiadać bieżącemu zapotrzebowaniu energetycznemu małego przedsiębiorstwa, a także występować w nim w charakterze awaryjnego źródła zasilania.
Magazyny energii Growatt SPH doskonale spełnia oczekiwania inwestorów, którym zależy na ekologicznym źródle energii oraz optymalizacji jej zużycia w domu lub firmie. W zależności od oferowanych parametrów system magazynowania energii od recenzowanego producenta może być dedykowany zatem każdemu klientowi chcącemu odpowiedzialnie działać na rzecz szeroko pojętej ekologii oraz zadbać o własną niezależność energetyczną.
Jakie rodzaje magazynów energii posiada Growatt?
Magazyny energii charakteryzują się wieloma istotnymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie do swoich potrzeb urządzenie. Jednym z aspektów do rozważenia jest z pewnością technologia wykonania ogniw bateryjnych, która może mieć bezpośredni wpływ na cenę magazynu energii. Jednak nie tylko koszt akumulatora kształtowany jest przez jego rodzaj, ale również tak istotne cechy, jak jego wydajność, żywotność, stopień ryzyka przegrzewania się, procent głębokości rozładowywania, a także wpływ produkcji i utylizacji ogniw na środowisko naturalne. Choć nadal najbardziej popularnymi w świecie technologii są klasyczne baterie litowo-jonowe, to producenci magazynów energii coraz chętniej sięgają po ich bardziej zaawansowaną wersję - akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4). To właśnie tego rodzaju magazyny energii posiada w swojej ofercie firma Growatt SPH.
Pojemność i cechy magazynów energii Growatt
W kontekście najważniejszych parametrów magazynów energii zarówno tych do użytku domowego, jak i firmowego nie sposób nie wspomnieć o ich pojemności, która powinna zostać dostosowana do zapotrzebowania odbiorcy na energię elektryczną z uwzględnieniem poborów mocy za dnia i w nocy. Co jednak w przypadku, w którym w gospodarstwie domowym lub firmie pojawiają się sukcesywnie kolejne urządzenia wymagające zasilania? Wówczas z pomocą przychodzi jedna z najważniejszych cech, jaką powinien posiadać magazyn energii, a więc skalowalność jego pojemności. Magazyny energii Growatt SPH dają użytkownikowi taką możliwość, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Rozbudowa magazynu energii o kolejne moduły bateryjne pozwala inwestorowi optymalizować zużycie energetyczne nawet w przypadku rosnącego zapotrzebowania bez konieczności wymiany całego urządzenia na takie o większej pojemności. Growatt SPH proponuje w tym zakresie:
- System bateryjny Growatt ARK HV lub LV - modułowy magazyn energii oferujący pojemności nominalne od 7.68 kWh do 25.5 kWh (użytkowe od 6.9 kWh do 23.04 kWh). Wymaga on doposażenia w zewnętrzny moduł BMS monitorujący i analizujący pracę baterii, a chcąc instalować system na podłożu należy dokupić do niego odpowiednią podstawę. Całość prezentuje się niezwykle estetycznie i wykazuje doskonałą kompatybilność z innymi komponentami systemu PV.
Do najważniejszych parametrów magazynów energii Growatt SPH w zależności od modelu należą:
- wydajna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
- do ok. 6000 - 7000 cykli ładowania
- DoD do 95%
- modułowa konstrukcja umożliwiająca pracę w ramach jednego “stosu” od 3 do 10 modułów;
- trzy tryby pracy akumulatora nastawione na maksymalizację autokonsumpcji energii z PV;
- kompaktowe wymiary urządzeń;
- możliwość instalacji na podłożu lub na ścianie;
- stopień ochrony IP65;
- zakres temperatur pracy od -10 do 50 stopni Celsjusza (poniżej 10 stopni i powyżej 50 stopni wydajność będzie ograniczona);
- port komunikacyjny CAN;
- certyfikaty IEC62619, CE, CEC, RCM, UN38.3.