Magazyny energii KSTAR - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii KSTAR wynosi: 2
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii KSTAR w systemie wynosi: 10000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii KSTAR w systemie wynosi: 10000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii KSTAR - Lista produktów (2)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: KSTAR
Nazwa serii: BluE Pack
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 5,12 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 5,12 kWh
Deklarowana max. żywotność: 10000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 90%
Konstrukcja modułowa: Tak
Max. ilość modułów: 4
starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: KSTAR
Nazwa serii: BluE Pack
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 10,24 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 5,12 kWh
Deklarowana max. żywotność: 10000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 90%
Konstrukcja modułowa: Tak
Max. ilość modułów: 4
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

KSTAR - niezawodna ochrona zasilania

Firma KSTAR posiada wieloletnie doświadczenie w branży technologicznej, gdyż powstanie przedsiębiorstwa datowane jest na 1993 rok. Producent specjalizuje się obecnie w opracowywaniu rozwiązań z zakresu elektroenergetyki i energetyki. Wprowadza także na rynek innowacje w obszarze instalacji PV, urządzeń typu UPS, modułowych i kontenerowych centrów danych oraz technologii magazynowania energii ESS. Jednym z większych sukcesów firmy jest zajęcie piątego miejsca na globalnym rynku w kategorii zasilaczy awaryjnych UPS oraz sklasyfikowanie w pierwszej dziesiątce producentów falowników według raportu IHS Markit. Obecnie firma KSTAR wciąż dynamicznie się rozwija, o czym może świadczyć chociażby fakt, że zatrudnia już ponad 3000 pracowników i posiada 18 filii na całym świecie. W produkty marki mogą natomiast zaopatrzyć się klienci z ponad 100 krajów.

Ważnym aspektem działalności firmy KSTAR jest udział w innowacyjnych badaniach nad technologią dla branży energetycznej, w tym stacji ładowania EV. Nie obce producentowi są także dążenia do ochrony klimatu przed niekorzystnymi zmianami, co można osiągnąć między innymi dzięki popularyzacji instalacji fotowoltaicznych i wspierających je komponentów. W dziedzinie magazynowania energii KSTAR wciąż ulepsza swoje produkty, nawiązuje owocne w tym zakresie współprace i staje się wzorem do naśladowania dla wielu młodych przedsiębiorstw z branży.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii KSTAR?

Magazynowanie energii to technologia, która przez wielu ekspertów uznawana jest za kluczową w procesie transformacji energetycznej. To dzięki magazynom energii można bowiem zapewnić bezpieczeństwo dostaw prądu, a także optymalizować jego zużycie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach. Nie bez znaczenia dla prywatnych użytkowników jest także możliwość podwyższenia poziomu autokonsumpcji energii wytwarzanej w instalacji OZE. Wszystkie te aspekty sprawiają, że dla dalszego rozwoju technologii na rynku światowym, jak i rynkach lokalnych niezbędne jest zapewnienie dostępu do urządzeń optymalnych zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Firma KSTAR przez lata swojej działalności opracowała nie tylko domowe magazyny energii o modułowej konstrukcji, ale także przemysłowe akumulatory kontenerowe, które są w stanie przechowywać i ułatwiać dystrybucję energii nawet w dużych przedsiębiorstwach. Z oferty marki KSTAR skorzystają zatem:

  • klienci indywidualni - dla właściciela domu jednorodzinnego, któremu zależy na maksymalizacji autokonsumcji energii pozyskiwanej przez instalację OZE, bardzo ważna będzie wydajność magazynu energii umożliwiająca szybszy zwrot z inwestycji oraz wysokiej klasie bezpieczeństwa urządzenia, która zminimalizuje ryzyko przegrzewania się magazynu energii. Takie właśnie akumulatory oferuje marka KSTAR;
  • klienci komercyjni - działalność firm i przedsiębiorstw zazwyczaj uzależniona jest od nieprzerwanych dostaw prądu. Niestety w przypadku awarii, czy przeciążenia sieci może dochodzić do sytuacji generujących duże straty dla przedsiębiorców. Rozwiązaniem są tu magazyny energii KSTAR, które potrafią zgromadzić, przechować w wybranym momencie oddać odpowiedni wolumen energii elektrycznej, a tym samym zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy;
  • rolnicy - zaniki dostaw prądu z sieci to także bolączka wielu polskich rolników. Magazyny energii w połączeniu z fotowoltaiką mogą nie tylko wydajnie zaopatrywać gospodarstwa rolne w energię, ale także zwiększać odsetek tych funkcjonujących w dużej mierze ekologicznie i niezależnie.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada KSTAR?

Produkcja i utylizacja magazynów energii, a więc przede wszystkim ogniw akumulatorowych obciąża środowisko naturalne. To, w jakim stopniu procesy te będą wpływać na generowanie zanieczyszczeń związane jest między innymi z technologią wykonywania ogniw. Istotnie inwazyjne są w tym kontekście akumulatory posiadające w składzie metale ciężkie lub przejściowe (np. kwasowo-ołowiowe). Zdecydowanie mniej obciążającą dla środowiska technologią jest na przykład litowo-jonowa, a w szczególności litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4) i to właśnie ten ostatni rodzaj akumulatorów posiada w swojej ofercie firma KSTAR. Technologia wykonania magazynu energii wpływa także znacząco na jego kluczowe parametry, takie jak wydajność, żywotność (ilość cykli ładowania), głębokość rozładowania (DoD) oraz bezpieczeństwo w kontekście skłonności ogniw do przegrzewania się i tym samym generowania ryzyka pożaru. To, w jakiej technologii został wykonany magazyn energii jest więc niezwykle istotne pod wieloma względami.

Pojemność i cechy magazynów energii KSTAR

Podczas dokonywania analizy rynku z zamiarem zakupu magazynu energii, inwestorzy biorą pod uwagę wiele aspektów. Należy do nich wspomniana wcześniej technologia wykonania ogniw akumulatora, jego żywotność, estetyka, certyfikaty, cena, a także pojemność, jaką oferuje urządzenie. Parametr ten przekłada się bezpośrednio na to ile energii i jak długo jest w stanie przechować magazyn energii. Planując zakup urządzenia o konkretnej pojemności trzeba zatem wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest z pewnością zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmy, a kolejnym choćby tryb, w jakim docelowo będzie pracował magazyn energii (awaryjny lub bieżący). Ważne jest także dostosowanie pojemności akumulatora do mocy instalacji fotowoltaicznej, tak aby autokonsumpcja pozyskanej energii mogła realnie wzrastać. Doskonałym rozwiązaniem w kontekście pojemności magazynu energii jest zastosowanie modułowej konstrukcji, która pozwala skalować ten parametr zgodnie z potrzebami użytkownika. Między innymi właśnie tego typu akumulator oferuje firma KSTAR:

  • BluE Pack5.1 - magazyn energii o modułowej konstrukcji i estetycznym designie oferujący możliwość rozbudowy pojemności w dowolnym momencie. Sprawdzi się zarówno podczas użytkowania w gospodarstwie domowym, jak i niewielkiej firmie (np. biurze) oferując wydajną pracę przez wiele lat. Kompatybilny z większością inwerterów na rynku i efektywnie współpracujący z instalacjami PV.

Do najważniejszych parametrów magazynów energii KSTAR w zależności od modelu należą:

  • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa, która zapewnia wydajność i wydłużone działanie urządzenia;
  • modułowa konstrukcja;
  • pojemność nominalna jednego modułu na poziomie 5.12 kWh (użytkowa 4.6 kWh);
  • wbudowany BMS, który obsłuży 4 moduły bateryjne w zakresie monitoringu i optymalizacji pracy;
  • waga systemu wraz z modułem BMS wynosząca 58 kg;
  • głębokość rozładowania (DoD) na poziomie 90%;
  • napięcie nominalne 51.2 V;
  • do 10000 cykli ładowania w optymalnych warunkach;
  • komunikacja CAN & RS485;
  • klasa ochrony IP65.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty