Jak doładować licznik przedpłatowy w Enea?

Jak doładować licznik przedpłatowy w Enea?

Doładowanie licznika przedpłatowego na początku może sprawiać problem, w szczególności, gdy całe życie korzystaliśmy ze standardowego urządzenia pomiarowo-rozliczeniowego. W dzisiejszym artykule zdradzamy, w jaki sposób można doładować licznik przedpłatowy na prąd w Enea.

Licznik przedpłatowy Enea

Całkiem niedawno opublikowaliśmy artykuł, w którym prezentowaliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące doładowania licznika w Energa. Dzisiaj przyszła pora, na kolejnego sprzedawcę, czyli firmę Enea. Już na początku chcemy zaznaczyć, że w przeciwieństwie do Energi, uzyskanie informacji o liczniku przedpłatowym Enea nie było łatwo zdobyć i musieliśmy trochę pokopać na stronie firmy :)

Enea, to kolejna firma energetyczna, która swoim klientom proponuje instalację licznika przedpłatowego na prąd. Montaż takiego licznika odbywa się przede wszystkim na wniosek odbiorcy prądu, ale również takie urządzenie może być zainstalowane, jeśli klient:

  • przynajmniej dwukrotnie w ciągu kolejnych 12 miesięcy nie wnosił opłat za zużyty prąd lub gdy zwlekał z zapłatą za dostarczoną energię elektryczną przez okres przynajmniej jednego miesiąca;
  • użytkuje nieruchomość, w której nie można cyklicznie sprawdzać stanu licznika;
  • nie posiada tytułu prawnego do nieruchomości, w którym pobiera energię elektryczną.

We wszystkich przypadkach, firma energetyczna zainstaluje licznik na swój koszt!

Jak zamówić licznik pre-paid w Enea?

Jeśli jesteśmy zdecydowani, by zmienić dotychczasowy licznik na przedpłatowy, to wystarczy uzupełnić „Wniosek o zmianę taryfy”, który jest dostępny m.in. na stronie sprzedawcy. W dokumencie w części „Wypełnij jeśli chcesz zmienić dotychczasowe warunki techniczne”, należy zaznaczyć pole „inne, wpisz obok” oraz napisać, że chcemy mieć zainstalowany licznik przedpłatowy w grupie taryfowej „A KONTO DZIEŃ I NOC” (taryfa jednostrefowa) albo „A KONTO CIEPŁY DOM” (taryfa dwustrefowa):

wniosek enea o licznik przedpłatowy

źródło: enea.pl

Uzupełniony wniosek (wydrukowany i podpisany) należy:

  • zeskanować i wysłać na adres: kontakt@enea.pl;
  • wysłać pocztą na adres znajdujący się na fakturze Enea;
  • dostarczyć osobiście do BOK.

Klienci z obszaru szczecińskiego wniosek mogą uzupełnić i wysłać za pomocą Elektronicznego Biura Obsługi Klienta.

Jak doładować licznik przedpłatowy w Enea?

Licznik przedpłatowy w Enea, można doładować na kilka wygodnych sposobów. Niestety, z niektórych opcji, mogą korzystać tylko klienci wybranych obszarów.

Via Moje Doładowania

By móc korzystać z tej opcji, musimy posiadać kod kreskowy, który możemy uzyskać w Biurze Obsługi Klienta lub dzwoniąc na infolinię sprzedawcy. Lista punktów, które obsługują Via Moje Doładowania, jest dostępna na stronie Enei.

Kod do licznika otrzymamy od razu przy kasie – warto pamiętać, że wykup kodu za pomocą tego kanału kosztuje 2,49 zł.

Mojepłatnosci.pl

Kolejną opcją jest zakup doładowania za pomocą serwisu mojeplatnosci.pl – w tym przypadku również będzie nam potrzebny kod, który uzyskamy w BOK lub dzwoniąc na infolinię Enei. Kod doładowania otrzymamy natychmiast po wpłacie, natomiast prowizja za wykup w tym przypadku wynosi 1,99 zł.

Uwaga: opcja dostępna jest tylko dla klientów z obszaru: bydgoskiego, poznańskiego, szczecińskiego oraz zielonogórskiego.

eBOK

Kolejnym kanałem, dzięki któremu możemy zakupić doładowanie do licznika Enea, jest eBOK. Wystarczy zalogować się na swoim koncie i dokonać płatności za doładowanie. Opcja bez prowizji, a kod otrzymamy za pomocą e-maila lub SMS-a.

Uwaga: usługa dostępna tylko dla klientów z obszaru bydgoskiego i szczecińskiego.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments