Magazyny energii FoxESS – opinie i recenzja

Pojawiające się na rynku magazynów energii nowe modele tych urządzeń sprawiają, że ich potencjalni użytkownicy mogą coraz trafniej dobierać akumulator do swoich potrzeb. Trzeba bowiem pamiętać, że magazyny energii różnią się wieloma parametrami, sposobami instalacji, dodatkowym wyposażeniem i wreszcie estetyką, a wszystkie te aspekty wpływają na procesy decyzyjne konsumentów. Jednym z liderów wśród producentów bateryjnych magazynów energii jest firma FoxESS. Urządzenia o jakich cechach i parametrach ma do zaoferowania potencjalnym klientom?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

FoxESS – innowacyjna myśl technologiczna i troska o środowisko

Jako jeden z liderów technologii projektowania i produkcji falowników oraz magazynów energii, firma FoxESS sprzedaje swoje urządzenia od Chin aż po kraje Unii Europejskiej. Producent należy do konglomeratu uznanych na światowych rynkach firm, wśród których głównym udziałowcem jest Tsingshan Group – największy na świecie producent stali nierdzewnej. Można zatem przypuszczać, że FoxESS powołany do życia w 2019 roku, zobowiązany jest do utrzymywania najwyższych standardów jakości i obsługi klientów, szczególnie w obliczu planów, jakie są tej firmie przypisywane. Azjatycki gigant kieruje bowiem swoje działania w stronę technologicznego wsparcia dla transformacji energetycznej na świecie. Recenzowany producent skupia się zatem na rozwoju, produkcji i dystrybucji urządzeń na rynkach fotowoltaiki i magazynowania energii.

Tsingshan Group - FoxESS

Źródło: fox-ess.pro

W komunikacji firmy FoxESS wyraźnie wybrzmiewa troska o środowisko naturalne jako jeden z filarów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wsparcia dla realizowania celów z tego zakresu mają udzielać kompetencje najlepszych światowych specjalistów w dziedzinie technologii PV. Oferta firmy FoxESS w tym obszarze jest naprawdę szeroka i odpowiada na różne potrzeby klientów. Wśród urządzeń proponowanych przez producenta można znaleźć między innymi falowniki jednofazowe i falowniki trójfazowe, ładowarki AC, systemy AIO – wszystko w jednym, magazyny energii niskonapięciowe, magazyny energii wysokonapięciowe oraz wyłączniki bezpieczeństwa. Zdecydowanym plusem firmy jest przejrzyste uporządkowanie w serwisie internetowym kart produktowych, warunków gwarancyjnych, instrukcji użytkowania w odniesieniu do większości urządzeń. Dodatkowo FoxESS oferuje bezpłatne materiały szkoleniowe dla osób zainteresowanych propozycjami producenta. Choć w Polsce firma działa dopiero od 2021 roku, to zasługuje na uznanie choćby w kwestii przygotowania pod potrzeby polskiego klienta (większość kart produktowych w języku polskim).

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii FoxESS?

Magazyny energii instalowane w gospodarstwach domowych, niewielkich firmach i dużych przedsiębiorstwach zazwyczaj różnią się pod względem wymaganych od nich parametrów. Dla każdego rodzaju odbiorcy ważne mogą się okazać inne aspekty, a dodatkowo warunki instalacyjne i przyłączeniowe będą inne w domu jednorodzinnym i zakładzie produkcyjnym. Producenci magazynów energii zdając sobie sprawę z tych zależności, często umieszczają w swojej ofercie urządzenia, które sprawdzą się w przypadku różnych grup klientów. FoxESS działając w służbie transformacji energetycznej proponuje magazyny energii przynoszące korzyści z ich użytkowania właściwie wszystkim odbiorcom, popularyzując tym samym technologię magazynowania energii z PV. Akumulatory FoxESS sprawdzą się zatem u takich odbiorców, jak:

 • właściciele domów jednorodzinnych – recenzowany producent oferuje magazyny energii, które dzięki takim cechom, jak skalowalność pojemności, najwyższe standardy bezpieczeństwa, wysoka estetyka wykonania (np. LV5200) doskonale sprawdzą się w domowym systemie łączącym magazyn energii i fotowoltaikę. Bardzo konkurencyjne rynkowo ceny będą dodatkowym atutem dla klienta indywidualnego;
 • przedsiębiorcy – magazyny energii FoxESS zostały zaprojektowane z myślą o współpracy w małych i średnich instalacjach fotowoltaicznych. Oznacza to, że zarówno niewielkie firmy, jak i większe przedsiębiorstwa mogą znaleźć w ofercie producenta akumulatory, które sprostają zapotrzebowaniu energetycznemu generowanemu przez skalę ich działalności;
 • rolnicy – przedstawiciele firmy FoxESS zaznaczają, że oferowane przez nich magazyny energii doskonale sprawdzą się nie tylko w bieżącym funkcjonowaniu w instalacji fotowoltaicznej, ale także w charakterze awaryjnego źródła zasilania. Aspekt ten może być istotny z punktu widzenia właścicieli gospodarstw rolnych, którym zależy na zabezpieczeniu pracy określonych urządzeń przed mogącymi występować na terenach wiejskich przerw w dostawach prądu z sieci.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada FoxESS?

Na jakie aspekty funkcjonowania magazynów energii wpływa technologia, w jakiej zostały one wykonane? Z pewnością należy wymienić tu wpływ produkcji i utylizacji ogniw bateryjnych na środowisko. Do najpopularniejszych obecnie akumulatorów należą bezsprzecznie te zbudowane z ogniw litowo-jonowych. Są one zdecydowanie mniej inwazyjne w kontekście ekologii niż na przykład akumulatory kwasowo-ołowiowe lub te wykorzystujące właściwości innych metali ciężkich. Dodatkowo technologia wykonania magazynu energii wpływa na bezpieczeństwo jego użytkowania (zmniejszone ryzyko przegrzewania się akumulatora), a także na jego wydajność, głębokość rozładowania oraz żywotność, a więc ilość cykli ładowania jaką przez cały okres użytkowania akumulatora jest w stanie zagwarantować jego producent. Wszystkie powyższe czynniki wpływają natomiast na opłacalność inwestycji w magazyn energii i czas zwrotu poniesionych kosztów początkowych. Magazyny energii FoxESS wykonane zostały w technologii litowo-jonowej i prawdopodobnie z tego faktu wynika ich konkurencyjna cena. Większą wydajność może bowiem zaoferować technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4), która jest jednak droższa.

Pojemność i cechy magazynów energii FoxESS

Miejsce, sposób wykorzystywania akumulatora, czy zapotrzebowanie energetyczne wynikające z indywidualnych wzorców zużywania prądu to czynniki, jakimi inwestor powinien kierować się przy wyborze pojemności magazynu energii. Dochodzą do tego dodatkowo parametry instalacji fotowoltaicznej, z którą będzie współpracował akumulator, a także wyniki audytu energetycznego, który powinien poprzedzać projekt systemu. Naturalnym jest jednak fakt, że potrzeby odbiorców energii bez względu na ich profil zmieniają się czasem. Pojawiają się nowe urządzenia wymagające zasilania, bardziej zaawansowane technologie w firmach czy gospodarstwach rolnych. Wziąwszy pod uwagę powyższe, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w magazyn energii umożliwiający rozbudowę pojemności systemu o kolejne moduły bateryjne. FoxESS proponuje swoim klientom właśnie tego typu urządzenia.

Magazyny energii niskonapięciowe:

 • FoxESS LV2600 – w pełni skalowalny i wysokowydajny moduł bateryjny, którego podstawowa pojemność wynosi 2,56 kWh. Urządzenie daje możliwość równoległej instalacji modułów do łącznej pojemności 20,8 kWh;
 • FoxESS LV5200 – magazyn energii zamknięty w estetycznej obudowie, umożliwiający łatwą i szybką instalację, a także rozbudowę jego pojemności. Wyróżnia się długą żywotnością, a nominalna pojemność podstawowego modułu bateryjnego wynosi 5,12 kWh.

Magazyny energii wysokonapięciowe:

 • FoxESS HV2300 – skalowalny i wydajny magazyn energii z możliwością zastosowania w wielu systemach. Pojemność podstawowa modułu bateryjnego wynosi 2,3 kWh z możliwością rozszerzenia jej do 18,2 kWh;
 • FoxESS HV2600 – elastyczny i wysokowydajny magazyn energii, który sprawdzi się w przypadku różnych potrzeb inwestorów. Jego podstawowa pojemność to 2,6 kWh z możliwością rozbudowy do 20,8 kWh.

Do najważniejszych parametrów magazynów energii FoxESS w zależności od modelu należą:

 • litowo-jonowa technologia wykonania ogniw;
 • możliwość skalowania pojemności od 2,3 kWh do nawet 20,8 kWh;
 • niskonapięciowe i wysokonapięciowe urządzenia do wyboru;
 • komunikacja CAN/RS485;
 • do 98% sprawności (LV5200);
 • do 90% głębokości rozładowania;
 • do 6000 cykli ładowania / rozładowania (LV5200);
 • prosta instalacja typu Plug&Play;
 • szeroka tolerancja temperaturowa pracy;
 • kategoria ochrony IP21;
 • certyfikaty CE, RCM, TUV (IEC62619) UL1973, ROHS (LV5200).

Magazyn energii FoxESS – cena

Jedną z najszerzej dyskutowaną obecnie wśród polskich prosumentów kwestią dotyczącą magazynów energii jest ich opłacalność. Ceny magazynów energii są rzeczywiście wysokie, jednak uruchomione w kwietniu dofinansowania do zakupu akumulatorów powinny po części rekompensować obecną sytuację na polskim rynku prosumenckich systemów magazynowania energii. Na ostateczne koszty tych urządzeń wpływa oczywiście wiele czynników takich, jak chociażby pojemność akumulatora, technologia jego wykonania, zintegrowane mikroinwertery, obecność układu BMS, a także inne, dodatkowe komponenty niezbędne do wydajnego działania systemu. Magazyny energii FoxESS należą do jednych z najbardziej korzystnych cenowo na rynku. Za podstawowy moduł urządzenia LV5200 trzeba zapłacić od 8 do 9 tys. zł w zależności od dystrybutora.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Magazyn energii FoxESS – jakie zalety?

Zalety magazynów energii FoxESS:

producent należący do grupy przedsiębiorstw odnoszących znaczne sukcesy biznesowe;
duży wybór produktów dla każdego rodzaju klienta;
materiały szkoleniowe dla zainteresowanych ofertą;
łatwa i nieangażująca instalacja;
możliwość instalacji w różnych warunkach;
aplikacja umożliwiająca monitorowanie stanu urządzenia;
oddział firmy w Polsce ułatwiający dostęp do usług serwisowych i wsparcia technologicznego;
10 lat gwarancji.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Firma FoxESS, która nie może pochwalić się długim stażem w branży, zdecydowanie zasługuje na zainteresowanie choćby pod względem kompleksowości oferty. Magazyny energii niskonapięciowe, wysokonapięciowe o różnych pojemnościach z możliwością ich skalowania z pewnością trafia do różnych grup odbiorców. Dobrze przygotowany, przejrzysty serwis internetowy, przedstawicielstwo marki w Polsce oraz atrakcyjne rynkowo ceny to kolejne aspekty dające firmie FoxESS kredyt zaufania. Szkoda jedynie, że marka nie oferuje magazynów energii wykonanych w technologi LiFePO4 (lub tego nie komunikuje). Niewątpliwie wiązałoby się to jednak z wyższymi cenami urządzeń.
4.7
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments