Prąd od Plusa - jakie warunki oferty?
W listopadzie 2013 roku Plus zadebiutował na rynku energetyki jako sprzedawca prądu dla klientów biznesowych, teraz przyszła pora na odbiorców indywidualnych. Jutro w salonach Plusa i Cyfrowego Polsatu osoby korzystające z taryfy G będą mogły zmienić swojego dotychczasowego sprzedawcę i zakupić jeden z kilku pakietów abonamentowych spółki. Czym wyróżnia się oferta telekomunikacyjnego giganta?
Oferta firmy skierowana jest do klientów indywidualnych – Plus proponuje swoje usługi odbiorcom na zasadzie TPA. Z komunikatu spółki dowiadujemy się, że oferta opiera się na rozwiązaniach sprawdzonych i obowiązujących w usługach telekomunikacyjnych. Klienci będą mogli wybrać jeden stały pakiet abonamentowy, który dostępny jest w paczkach kWh – do wyboru są wolumeny od 100 kWh do 2000 kWh. Umowa będzie zawierana na okres 24 miesięcy i w tym czasie klienci mają gwarancję stałej ceny. Abonament naliczany będzie z góry, natomiast okres rozliczeniowy będzie zależał od samego klienta i będzie mógł się on zdecydować na 6 lub 12 miesięcy. Plus stawia także na przejrzyste i jasne zasady – odbiorcy będą otrzymywać jeden rachunek, bez niezrozumiałych wyliczeń. Czyżby ktoś w końcu dostrzegł, że odczytanie faktury za prąd sprawia wielu klientom problem – duży plus dla Plusa!
W przypadku, gdy klient przekroczy wysokość swojego abonamentu, nie zostanie odłączony od usługi i większe zużycie zostanie ujęte w fakturze na następny miesiąc – stawka będzie dokładnie taka sama, jak ta na zawartej umowie, czyli odbiorcę nie spotkają żadne kary. Szczególnie dogodne i ciekawe rozwiązania wprowadzono, kiedy klient nie zużyje całego pakietu. W takim wypadku energia zostanie przeliczona na złotówki i przejdzie na kolejne okresy rozliczeniowe, dzięki którym zostaną pokryte następne zobowiązania lub w formie gotówki albo przelewu nadpłata zostanie oddana odbiorcy. Warto też zaznaczyć, że podobnie jak w usługach telekomunikacyjnych, niewykorzystane pakiety sumują się i przechodzą z miesiąca na miesiąc.
Ile zapłacimy za prąd w Plusie?
Cena za prąd nie będzie zależała od tego, w którym miejscu mieszkamy czy jaki obsługuje nas operator, ale od tego czy korzystamy już z usług Plusa lub Cyfrowego Polsatu. Podstawowa stawka w taryfie G11 wynosi 0,3137 zł brutto za kWh, natomiast w programie smartDOM – energetyka dla klientów Cyfrowego Polsatu i Plusa, wynosi 0,2940 zł brutto. Zważywszy na gwarancję stałej ceny, prostą fakturę i atrakcyjne stawki, oferta Plusa może przyciągnąć całkiem spory odsetek klientów.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy oferta Plusa pomoże Wam obniżyć rachunki, to już teraz zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki cen prądu.
(źródło: Plus)