Od jutra kupimy prąd od Plusa

4.95 /5
(Ocen: 103)

Już jutro Plus rozpoczyna sprzedaż prądu dla odbiorców indywidualnych na terenie całego kraju. Oferta spółki wyróżnia się abonamentowymi pakietami, stałą ceną za prąd oraz prostym rozliczeniem.

Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?

Prąd od Plusa – jakie warunki oferty?

W listopadzie 2013 roku Plus zadebiutował na rynku energetyki jako sprzedawca prądu dla klientów biznesowych, teraz przyszła pora na odbiorców indywidualnych. Jutro w salonach Plusa i Cyfrowego Polsatu osoby korzystające z taryfy G będą mogły zmienić swojego dotychczasowego sprzedawcę i zakupić jeden z kilku pakietów abonamentowych spółki. Czym wyróżnia się oferta telekomunikacyjnego giganta?

Oferta firmy skierowana jest do klientów indywidualnych – Plus proponuje swoje usługi odbiorcom na zasadzie TPA. Z komunikatu spółki dowiadujemy się, że oferta opiera się na rozwiązaniach sprawdzonych i obowiązujących w usługach telekomunikacyjnych. Klienci będą mogli wybrać jeden stały pakiet abonamentowy, który dostępny jest w paczkach kWh – do wyboru są wolumeny od 100 kWh do 2000 kWh. Umowa będzie zawierana na okres 24 miesięcy i w tym czasie klienci mają gwarancję stałej ceny. Abonament naliczany będzie z góry, natomiast okres rozliczeniowy będzie zależał od samego klienta i będzie mógł się on zdecydować na 6 lub 12 miesięcy. Plus stawia także na przejrzyste i jasne zasady – odbiorcy będą otrzymywać jeden rachunek, bez niezrozumiałych wyliczeń. Czyżby ktoś w końcu dostrzegł, że odczytanie faktury za prąd sprawia wielu klientom problem – duży plus dla Plusa!

W przypadku, gdy klient przekroczy wysokość swojego abonamentu, nie zostanie odłączony od usługi i większe zużycie zostanie ujęte w fakturze na następny miesiąc – stawka będzie dokładnie taka sama, jak ta na zawartej umowie, czyli odbiorcę nie spotkają żadne kary. Szczególnie dogodne i ciekawe rozwiązania wprowadzono, kiedy klient nie zużyje całego pakietu. W takim wypadku energia zostanie przeliczona na złotówki i przejdzie na kolejne okresy rozliczeniowe, dzięki którym zostaną pokryte następne zobowiązania lub w formie gotówki albo przelewu nadpłata zostanie oddana odbiorcy. Warto też zaznaczyć, że podobnie jak w usługach telekomunikacyjnych, niewykorzystane pakiety sumują się i przechodzą z miesiąca na miesiąc.

Ile zapłacimy za prąd w Plusie?

Cena za prąd nie będzie zależała od tego, w którym miejscu mieszkamy czy jaki obsługuje nas operator, ale od tego czy korzystamy już z usług Plusa lub Cyfrowego Polsatu. Podstawowa stawka w taryfie G11 wynosi 0,3137 zł brutto za kWh, natomiast w programie smartDOM – energetyka dla klientów Cyfrowego Polsatu i Plusa, wynosi 0,2940 zł brutto. Zważywszy na gwarancję stałej ceny, prostą fakturę i atrakcyjne stawki, oferta Plusa może przyciągnąć całkiem spory odsetek klientów.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy oferta Plusa pomoże Wam obniżyć rachunki, to już teraz zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki cen prądu.

(źródło: Plus)

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments