Orange Energia Fotowoltaika – opinie i recenzja

Orange jest jednym z największych przedstawicieli telefonii komórkowej w Polsce. Firma zajmuje się jednak również sprzedażą prądu, a także montażami systemów solarnych. Czy oferta Orange Energia w zakresie energii słonecznej jest warta uwagi? Co otrzymamy, korzystając z rozwiązania, jakim jest Orange Energia Fotowoltaika?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Kilka słów o firmie Orange Energia

Orange Energia jest firmą telekomunikacyjną oraz zajmuje się m.in. obrotem energią elektryczną. W przeciągu 6 lat Orange zyskał 120.000 klientów i stał się największym niezależnym sprzedawcą prądu w Polsce. Od niedawna zajmuje się również montażem instalacji fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo wykonuje fotowoltaikę na terenie całej Polski, a gwarantem jakości jest firma o ugruntowanej pozycji.

Jak przedstawia się oferta fotowoltaiki od Orange Energia?

Fotowoltaika Orane Energia – jak wygląda oferta?

Jak już wspomnieliśmy, instalacje fotowoltaiczne wykonywane są przez Orange Energia w całym kraju. Urządzenia, z których korzysta firma, pochodzą od znanych na całym świecie marek. Jeśli chodzi o moduły, mowa o panelach fotowoltaicznych:

Są to produkty, które zapewniają przede wszystkim rozsądny stosunek jakości do ceny. Wykorzystywane przez wykonawcę inwertery pochodzą z kolei od takich producentów jak: Huawei, SolarEdge, FoxESS czy Saj.

Głównym odbiorcą Orange Energia są osoby indywidualne. Fotowoltaika dla domu cieszy się bowiem największym udziałem wśród wszystkich wykonywanych instalacji – na całym rynku PV w Polsce. Z oferty z powodzeniem skorzystają jednak również inne podmioty. Jeśli interesuje Was np. fotowoltaika dla rolnika, również nie powinniście mieć problemu we współpracy.

Usługi montażowe realizowane są przez zewnętrzne ekipy montażowe. Dla przykładu, w przypadku fotowoltaiki dla firm, Orange Energia współpracuje z firmą Zielona Energia. Na montaż instalacji Orange Energia udziela 2-letniej gwarancji.

Orange Energia oferuje swoim klientom kompleksową obsługę inwestycji, uwzględniającą:

 • profesjonalne doradztwo w zakresie doboru podzespołów i mocy instalacji,
 • przygotowanie projektu,
 • dostarczenie i montaż urządzeń,
 • wsparcie w pozyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki,
 • przygotowanie dokumentacji potrzebnej do podłączenia instalacji do sieci.

Bonusy w ofercie Orange Energia Fotowoltaika

Firma przygotowała ciekawe rozwiązania dla swoich klientów w postaci pakietu dodatkowych usług. Pierwszą z nich jest bilansowanie energii z fotowoltaiki 1:1. Na czym to polega? Oznacza to, że 100% energii, którą oddaliśmy do sieci, możemy odzyskać. W przypadku innych firm jest to od 70 do 80%, w zależności od mocy instalacji – tak bowiem wynika z zasad systemu opustów.

Uwaga! Bilansowanie energii 1:1 w swojej ofercie posiadają też inne firmy, np. Columbus Energy, który znajduje się w naszym rankingu firm fotowoltaicznych.

Zamawiający fotowoltaikę od Orange Energia może skorzystać z pakietu benefitów dla mikrowytwórców (wiąże się to ze zmianą sprzedawcy prądu na Orange Energia), który zawiera:

 • wspominane już bilansowanie energii 1:1,
 • bezpłatną pomoc fachowców,
 • gwarancję pochodzenia 100% energii z OZE,
 • brak opłat za magazynowanie energii,
 • brak opłat aktywacyjnych,
 • korzystną opłatę miesięczną,
 • umowę na 2 lata.

Umowę o 100% energii można zawrzeć we wszystkich grupach taryfowych, dedykowanych klientom indywidualnym (G11, G12 i G12w).

Do każdej instalacji fotowoltaicznej dla firm Orange Energia dołącza Energy Controller. Dzięki niemu można na bieżąco śledzić pracę instalacji fotowoltaicznej i monitorować jej stan. Wbudowane jest w nim także specjalne zabezpieczenie pozwalające zdalnie włączyć lub wyłączyć system.

Ile kosztuje fotowoltaika w Orange Energia?

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest bardzo indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników, m.in. od wielkości instalacji, miejsca montażu czy zastosowanych podzespołów. Wiele firm nie decyduje się na udostępnienie cennika usług, właśnie z wyżej wymienionego powodu. Podobnie jest w przypadku Orange Energia. Bo choć na stronie firmy znajduje się przycisk do „sprawdzenia” kosztów, jednak odsyła on do formularza kontaktowego. Nie ma więc możliwości sprawdzenia ceny fotowoltaiki przed kontaktem z doradcą Orange Energia.

Finansowanie fotowoltaiki w Orange Energia

Możliwości finansowania fotowoltaiki w Orange Energia są szerokie, a firma współpracuje w tym zakresie z takimi bankami jak BNP Paribas czy Credit Agricole. W ramach finansowania można skorzystać z kredytu na fotowoltaikę, który pokryje 100% wartości inwestycji, a maksymalna liczba rat to 96.

Dla firm przewidziany jest leasing na fotowoltaikę. Można z niego skorzystać na podobnych zasadach, jak w przypadku kredytu. Warto zaznaczyć, że pożyczka na 20.000 zł nie wymaga potwierdzenia dochodu.

Orange Energia pomaga również w kwestii dofinansowania do fotowoltaiki. Firma dostarcza wszelkie dokumenty niezbędne do pozyskania dotacji oraz udziela informacji jak je wypełnić, jeśli będzie taka potrzeba. Rozwiązanie to znacznie ułatwia cały proces uzyskania dofinansowania takiego jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze. Orange Energia doradza także na temat możliwości odliczenia instalacji fotowoltaicznej od podatku. Jakie są opcje? Np. dzięki uldze termomodernizacyjnej można odliczyć od 17 do 32% kosztów związanych z zakupem podzespołów i/lub ich montażem. Orange Energia oferuje również pomoc w uzyskaniu wsparcia dla mieszkańców stolicy, w ramach tzw. “dotacji warszawskiej”. Korzystając z niej, możemy otrzymać do 1.500 zł na każdy 1 kW instalacji fotowoltaicznej, maksymalnie jednak 15.000 zł.

Orange Energia – fotowoltaika w 5 krokach

W wielu firmach fotowoltaicznych wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby cieszyć się tanią energią ze słońca. Podobnie jest w przypadku Orange Energia. Tak wygląda proces:

1. Spotkanie z doradcą – podczas niego, specjalista przeanalizuje Wasze potrzeby oraz możliwości montażowe i dobierze najlepsze rozwiązanie do zastanych warunków.

2. Podpisanie umowy – jeśli zasady współpracy ustalone podczas spotkania będą dla nas zadowalające, można od razu przejść do podpisania umowy.

3. Termin montażu – po podpisaniu umowy zostaje ustalona data montażu instalacji fotowoltaicznej.

4. Montaż instalacji – trwa on zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych.

5. Uruchomienie fotowoltaiki – Orange Energia bierze na siebie wszystkie formalności związane z podłączeniem instalacji do sieci.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki Orange Energia

Każda firma ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku Orange Energia.

Zalety fotowoltaiki Oragne Energia:

Bilansowanie energii 1:1
Sprawdzone podzespoły
Gwarancja od jednej z największych firm w Polsce
Wygodne formy finansowania
Pomoc w uzyskaniu dofinansowania
Kompleksowe podejście

Wady fotowoltaiki Orange Energia:

Brak szerszych informacji na temat kosztów fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Orange Energia jest firmą o ugruntowanej pozycji, co daje poczucie dużego bezpieczeństwa pod względem współpracy z nią. W oferowanych przez firmę instalacjach fotowoltaicznych wykorzystuje się produkty uznanych marek, które będą pracować przez wiele lat. W ofercie firmy znalazło się miejsce również na 2-letnią gwarancję na wykonany montaż. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest bilansowanie energii z fotowoltaiki 1:1. Możliwość odzyskania 100% oddanej do sieci energii to prawdziwa rzadkość. Również umożliwienie zmiany sprzedawcy prądu ze specjalnymi benefitami wydaje się być korzystne. Szkoda, że w ofercie nie znalazło się miejsce na inne rozwiązania OZE, które by współgrały z fotowoltaiką, jak np. pompy ciepła czy magazyny energii. Brak cennika na stronie także jest tu na minus.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
17 września 2022 21:42

NIE POLECAM. Umowę podpisałam w czerwcu 2021 a panele założono w połowie sierpnia. W październiku po otrzymaniu rachunku okazało się ze podpisałam złą umowę mimo że taką mi przysłało orange i był przy tym ich doradca ( który bardzo wielu rzeczy nam nie powiedział za to obiecywał m.in. dofinansowanie 2000zł. do 3000 zl. z Mój Prąd co było kłamstwem). Kolejna już prawidłowa umowa weszła w życie 1 stycznia. Wcześniejsze ładowania po prostu przepadły. Teraz okazuje się ze za miesiące styczeń i luty będziemy musieli normalnie płacić bo tak wynika z wyliczeń bo lepiej podpisać umowę na wiosnę a nie w zimę o czym nikt nam nie powiedział. Na infolinii nie ma z nikim konkretnym porozmawiać, a pisma to bezsensowne formułki. Jeszcze raz NIE POLECAM FIRMY ORANGE.

Łukasz
Łukasz
28 lipca 2022 11:01

Według mnie Orange Energia za magazynowanie energii pobiera opłatę 30 zł miesięcznie…. w moim przypadku – założyłem FV w firmie lokalnej (lipiec 2022) i zmieniłem umowę w Orange na kompleksową, co ważnie na infolinii uzyskałem informację iż nie można z tej usługi zrezygnować. Zatem czekam do końca roku i zmieniam operatora…

Kamil
Kamil
17 kwietnia 2022 21:48

4 miesiące firma Orange zakłada u mnie panele i nadal nie założyła 3 raty kredytu i ponad 15 tys przelane na konto Orange a instalacji jak nie było tak nie ma totalna kpina sprawa trafiła do UOKiK oraz na drogę sądową nie polecam firmy u sąsiada ta sama sytuacja.

Mariusz
Mariusz
15 lipca 2022 19:15
Odpowiedz do:  Kamil

Czy sprawa się rozwiązała bo podpisałem właśnie z nimi umowę? A ile liczyli Panu za KWp?