Energia dla Firm i Energetyczne Centrum zakończyły sprzedaż prądu! Jak zgłosić wierzytelność?

3.69 /5
(Ocen: 26)

Energia dla Firm i Energetyczne Centrum zaprzestały sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych i biznesowych. Co dalej z ich klientami?

Sprawdź najnowsze informacje – Informacja Prezesa URE z 03.01.2019 rok i zgłaszanie wierzytelności!

Energia dla Firm – już nie sprzedaje prądu

Mamy już oficjalne potwierdzenie, że firma Energia dla Firm zaprzestała sprzedawania prądu – od 7 września nie świadczy usług w tym zakresie. Pierwszą informację o tym, że zakończyła działalność, otrzymaliśmy od jednego z naszych Użytkowników krótko po godzinie 15, dnia 07.09.2018 r. Zareagowaliśmy od razu i postanowiliśmy zweryfikować wiadomość, niestety na stronie sprzedawcy prądu nie było wtedy żadnego komunikatu. Dzisiaj, wchodząc na stronę spółki widnieje informacja:

Energia dla Firm - koniec sprzedaży prądu

źródło: energiadlafirm.pl

Co z klientami firmy? Otóż, do 6 września ich rachunki zostaną rozliczone na podstawie umów zawartych z Energią dla Firm, natomiast od 7 września rozliczeń za zużytą energię będzie dokonywał Sprzedawca Rezerwowy wyznaczony zgodnie z terenem Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Firma o zakończeniu usług poinformowała swoich klientów drogą mailową oraz udziela pomocy i porad na infolinii.

Energetyczne Centrum – kolejna spółka kończy sprzedaż prądu

Nie minął nawet tydzień, a rynek energetyczny obiegła kolejna, szokująca informacja. Tym razem sprzedaż prądu zakończyła spółka Energetyczne Centrum, która obsługuje 200 tys. odbiorców całym kraju (dane za Energetyczne Centrum).

Do 10 września br. klienci firmy zostaną rozliczeni według umów zawartych z firmą, natomiast od 11 września rachunki będzie wystawiać Sprzedawca Rezerwowy odpowiedni dla danego obszaru dystrybucyjnego:

Energetyczne Centrum - koniec sprzedaży prądu

źródło: ec.net.pl

Co dalej? Sprzedawcy Rezerwowi zareagowali

Co warto podkreślić: klienci firm nie zostaną odcięci od prądu. I w obydwóch komunikatach można przeczytać, że firmy zachęcają, do jak najszybszego znalezienia nowego sprzedawcy energii elektrycznej. Dlaczego? Ponieważ ceny prądu u Sprzedawcy Rezerwowego mogą być wyższe niż te dotychczasowe. W szczególności podwyżki mogą odczuć klienci biznesowi, zużywający najwięcej prądu.

Na zaistniałą sytuację zareagowali Sprzedawcy Rezerwowi – na ich stronach znajdziemy komunikaty prasowe, w których zapewniają oni o wsparciu dla byłych klientów Energii dla Firm i Energetycznego Centrum:

Enea – Sprzedawca Rezerwowy – w celu uzyskania informacji firma zachęca do kontaktu telefonicznego: 611 111 111, odwiedzenia BOK Enea lub strony internetowej enea.pl.

Energa – Sprzedawca Rezerwowy – przygotowała specjalną infolinię: dla klientów indywidualnych: 55 66 77 811, dla klientów biznesowych: 55 66 77 810.

PGE – Sprzedawca Rezerwowy – zachęca klientów Energii dla Firm i EC do jak najszybszego kontaktu pod numerem: 422 222 222.

Tauron – Sprzedawca Rezerwowy – wszystkie informacje na temat wyboru nowego sprzedawcy prądu można uzyskać pod numerem: 555 444 555 lub w BOK Tauron.

Aktualizacja 09.11.2018

Uwaga: Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (nr 88/2018)

W związku z licznymi zgłoszeniami klientów Energetycznego Centrum, URE na swojej stronie informuje, że:

nie należy regulować rachunków ani prognoz dotyczących dat po 10.09 dla energii elektrycznej oraz po 11.09 dla paliwa gazowego;
należy regulować opłaty związane z dodatkowymi usługami np. pakietami medycznymi;
jeśli otrzymujecie nadal rachunki lub prognozy od Energetycznego Centrum to koniecznie zgłoście ten fakt organom ścigania (policja, prokuratura).

Ponadto, w Monitorze Sądowym i Gospodarczym nr 209/2018, poz. 47083, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, podał do publicznej wiadomości, że: po rozpoznaniu w dniu 16 października 2018 roku w Warszawie na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku dłużnika Energetyczne Centrum S.A. z siedzibą w Warszawie o ogłoszenie upadłości (sygn. akt X GU 1933/18) postanowił zabezpieczyć majątek dłużnika Energetyczne Centrum S.A. z siedzibą w Warszawie przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Tycjana Saltarskiego, posiadającego licencję doradcy restrukturyzacyjnego o numerze 127.

Bezpłatną pomoc prawną otrzymacie:
– Miejscy lub Powiatowi Rzecznicy Konsumentów;
– organizacje konsumenckie.

Aktualizacja 28.11.2018 – Zwroty nadpłat za prąd – co dalej?

W związku z brakiem oficjalnego stanowiska Energetycznego Centrum oraz Energii dla Firm odnośnie zwrotu nadpłat za prąd, przygotowaliśmy krótki poradnik. Zapraszamy do artykułu: Zwrot nadpłaty za prąd – jak odzyskać pieniądze?

Aktualizacja 03.01.2019

Uwaga: Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (nr 5/2019).

Za URE z dnia 03.01.2019: Prezes URE przypomina, że klienci firmy Energetycznego Centrum S.A., którzy do dnia poprzedzającego ogłoszenia upadłości Spółki tj. 02.12.2018 r., uregulowali na rzecz Spółki jakiekolwiek należności z tytułu sprzedaży energii elektrycznej lub paliwa gazowego za okres, w którym Spółka takich usług nie świadczyła mogą dochodzić swoich roszczeń z tego tytułu wobec Spółki w trybie przewidzianym przez przepisy ustawy Prawo upadłościowe, tj. w ramach zgłoszenia wierzytelności kierowanego do Sędziego-komisarza.

Termin wyznaczony na dokonanie zgłoszenia wierzytelności do Sędziego – komisarza SSR Kamili Wasilewskiej upływa z dniem 16.01.2019 r.

Zgłoszenia wierzytelności zgodnie z art. 239-240 Pu należy dokonać na piśmie w dwóch egzemplarzach, z podaniem sygnatury akt: X GUp 1078/18, na adres:
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych
Czerniakowska 100A, 00-454 Warszawa
Sędzia – komisarz SSR Kamila Wasilewska

Wzór zgłoszenia wierzytelności dostępny jest na stronie: https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/komunikaty-prezesa-ure/7981,Informacja-nr-52019.html

Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania wierzytelności znajdują się na stronach EC: https://www.ec.net.pl/ oraz syndyka: http://saltarski.com/postepowania_lista/energetyczne-centrum-s-a-w-upadlosci-krs-0000353502/.

######

Informacje dla klientów Energii dla Firm, odnośnie zgłaszania wierzytelności znajdują się na stronie firmy: https://www.energiadlafirm.pl/.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
107 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Poszkodowany
Poszkodowany
5 listopada 2021 20:27

A czy komuś syndyk założył sprawę sądową???

U mnie w firmie też przesłali pismo z podwyżką w 2018 roku i ostatecznie zdecydowaliśmy się na wypowiedzenie umowy. Później oczywiście otrzymaliśmy noty obciążeniowe za zerwanie umowy i wymienialiśmy się korespondencją (z BOK EDF z kopią wiadomości do syndyka), gdzie każdy przekonywał do swojej racji…

Ostatecznie kilkanaście dni temu otrzymaliśmy pismo z sądu – syndyk założył sprawę sądową (o nieuregulowanie not obciążeniowych za zerwanie umowy), pisząc:
„Mimo, iż spółka Energia dla Firm S.A. w upadłości należycie wykonała swoje świadczenie wynikające z Umowy, do dnia dzisiejszego do zapłaty należności nie doszło, wobec czego wniosek niniejszy jest w pełni konieczny i uzasadniony.”

Otrzymaliśmy także propozycje ugody tj. zapłaty 50% ogólnego zadłużenia + zero odsetek za opóźnienie.

Pytanie:
Czy warto iść na ugodę? A może jednak z niej zrezygnować i dochodzić swoich praw, bo „litera prawa jest po naszej stronie”? Ktoś coś może doradzić??

eBela
eBela
17 czerwca 2019 20:56

Wciąż dostaje faktury z Centrum za Lux Mes, mimo tego ,że luz Mes zerwał z nimi umowę w kwietniu 2018. I jeszcze zalegaja mi z nadpłata
Złożyłam wniosek w wyznaczonym terminie i…cisza. Jest czerwiec 2019.!

aga
aga
2 kwietnia 2019 15:22

ja mam zaległość do zapłaty ze stycznia 2018, chciałam wyjaśnić należność za fakturę ale brak kontaktu z firmą. w istniejącej sytuacji oszustom az strach wysłać pieniądze, co mam zrobić

Bogdan
Bogdan
7 marca 2019 10:21

Czy jakiś prawnik mógłby odnieść się do kwestii sms-owych ponagleń do zapłaty ubezpieczenia. Do tego bez wyszczególnienia za jaki okres i na jakiej podstawie. W sumie nie wiadomo nawet czy chodzi o ubezpieczenie- można jedynie się domyślać po kwocie. Wszystkie moje zobowiązania do czasu zakończenia działalności firmy zostały w tym zakresie uregulowane, Zastanawia mnie jednak to, jak firma chce realizować tę usługę skoro już nie istnieje. Podstawowa kwestia polega na tym, czy ignorować takie ponaglenia, czy jednak coś trzeba zadziałać aby nie obudzić się kiedyś z ręką w n….ku.. Wyjaśnienie sprawy z EC nie wchodzi w grę – jak wiadomo brak kontaktu.

elzbieta
elzbieta
5 marca 2019 20:46

skoro nie mam u nich już pradu – to czy nadal musze placic ubezpieczenie od pradu? Chodzi o centrum energetyczne. Dzisiaj np. dostałam smsa ze mam nie zwłocznie wplacic zaleglosc za to ubezpieczenie

Przemek
Przemek
12 lutego 2019 14:14

Cześć,

Czy ktoś z Was dostaje jeszcze wezwanie do zapłaty SMS-em – z Energetycznego Centrum pomimo ,że z daną fakturę zapłaciłem na ich stronie, rozliczeni za okres od 01.09 do momentu zaprzestania sprzedaży gazu.
Mam zamiar to zignorować bo zapłaciłem.

Aaa
Aaa
5 marca 2019 12:12
Odpowiedz do:  Przemek

Witam.

Ja również po otrzymaniu rozliczenia końcowego, bo miałam niedopłatę, dostałam do zapłaty 92,62zł , zapłaciłam to nawet ponad tydzień przed otrzymanym terminem zapłaty na tym ich e-boku. 12 lutego 2019 r otrzymałam smsa od nich z wezwaniem do pilnego uregulowania tej właśnie kwoty. oczywiście zadzwonić nigdzie się nie da bo przecież nic już nie działa, no więc cisza do dnia dzisiejszego tj. 5 marzec 2019 r gdzie przyszedł kolejny sms z wezwaniem do pilnego uregulowania już nie zadłużenia tylko tym razem długu w tej samej kwocie. No to jak to jest, firma nie działa, telefony nie działają a jednak jakieś CIULE smsy ślą? Później się odezwą za 3 lata że człowiek im 5 tyś winien bo odsetki narosły. Już raz miałam do czynienia z takimi cwaniakami, powiedziałam ze zgłaszam sprawę do prokuratury to mi jeszcze papier z przeprosinami priorytetem przysłali że się pomylili. Chamota i cwaniactwo!!!!

Marta
Marta
12 lutego 2019 11:54

Ja nadal dostaje smsy, że mam opłacać rachunki. Banda oszustów

Marta
Marta
5 lutego 2019 12:48

dzień dobry dopiero dziś dowiedziałam się o możliwości złożenia takiego wniosku,niestety termin minął 16. stycznia. Czy jeśli złoże go jutro zostanie on w ogóle rozpatrzony?

Rasta
Rasta
28 stycznia 2019 18:11

A mnie bardziej zastanawia, skąd firma Fortum, ma nasze dane osobowe? I średnio 2-3 razy w tygodniu wydzwaniają, abym podpisał z nimi umowę. Przecież Fortum nie jest sprzedawcą rezerwowym. Wynika na to, że EC sprzedało bazę klientów. Fortum korzysta z numerów telefonów: 729 978 376; 729 978 754. Do kogo zgłaszać takie naruszenie danych osobowych (RODO). Mimo nie wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych, Fortum ma to „głęboko w poważaniu”.

Aaa
Aaa
5 marca 2019 11:48
Odpowiedz do:  Rasta

Do mnie też wydzwaniali do momentu jak zapytałam skąd mają mój numer telefonu i powiedziałam im już z tzw. grubej rury co o takich jak oni myślę, no i już nie dzwonią.

Kamila
Kamila
16 stycznia 2019 12:02

Ja wpisałam d drugiej kategorii, tylko nie wiem czy dobrze policzyłam odsetki ;/. jak liczyliscie odsetki od nadpłaty? I czy w ogóle można ?

Mrówa
Mrówa
8 stycznia 2019 09:10

Wydaje się, że droga do odzyskania nadpłaty jest już ustalona i możliwa. Pozostaje tylko pytanie do jakiej kategorii wierzytelności należy zaliczyć nadpłatę, która powstała przed ogłoszeniem upadłości ?. Może ktoś już to zdefiniował.
Pozdrawiam

Mrówa
Mrówa
7 stycznia 2019 08:56

Nowy wątek dla wszystkich. I trzeba się spieszyć. We wszystkich firmach, w których ogłoszono upadłość. Dla Energia dla Firm info jest na stronie energiadlafirm.pl/. A teraz najważniejsze jak wypełnić ten cholerny wniosek do Syndyka ???? To jakiś koszmar. Ma ktoś pojęcie ???

monika
monika
8 stycznia 2019 12:52
Odpowiedz do:  Mrówa

Wlasnie do jakiej kategorii przypisac nadplate za prad??pomocy…

Teresa
Teresa
3 stycznia 2019 20:38

Dobry wieczór
Właśnie przeczytałam o ogłoszeniu upadłości Energii dla Firm i komunikat o zgłaszaniu wierzytelności. Mamy (jako firma) nadpłatę ponad 5tys zł. Stan na dzien 7 września 2018. Czy nadplata jest formą wierzytelności? Możemy to zgłosić? Jesli tak, co nalezy dołączyć do zgłoszenia i jaką kategorię wierzytelności wybrac? 2? 4? 5? Jakie sa szanse na odzyskanie nadpłaty?

Bogusław
Bogusław
18 grudnia 2018 12:28

Wysłałem wniosek o zwrot nadpłaty za prąd do Energii Dla Firm drogą e-mailową dnia 24,08,2018r i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu kwoty nadpłaty 2650,65 PLN.
W jaki sposób odebrać mam swoje pieniądze bo od dłuższego czasu nie otrzymuję żadnych odpowiedzi na wysyłane maile.Może istnieje możliwość odsprzedania tego długu

MonikA
MonikA
23 grudnia 2018 14:47
Odpowiedz do:  Bogusław

Ja też mam nadpate w wysokości 600zl ale problemem w ich odzyskaniu bedzie fakt ze Energia dla firm nie ogłosiła upadlosci tylko jak czytam zawiesila działalność?

Mielcarek
Mielcarek
11 grudnia 2018 10:55

Witam
Tak samo mam.
Mam nadpłatę i rachunek na grudzień.
We wrześniu poszłam do konkurencji i umowę podpisałam.
E.C. telefony nie odpowiadają wcale.
Rozliczenie przysłali mi. Jak dzwoniłam we wrześniu na infolinię to żadnego zadłużenia nie miałam w energetycznym centrum.
A okazuje się że mam do zapłaty w grudniu rachunek za prąd.
Już z nimi nie mam umowy w energetycznym centrum.
Jak czytałam wcześniej na tej stronie to klienci nie muszą i nie mają płacić na ich konto rachunki E.C.
Proszę o pomoc bo chcemy swoje nadpłaty od energetycznego centrum.
To tyle.
M.M.

Paweł
Paweł
10 grudnia 2018 21:55

Witam
jestem kolejnym oszukanym klientem EC S.A. Mam nadpłatę w wysokości 1350 zł.
Zostałem poinformowany smsem przez EC o zaprzestaniu opłat wg harmonogramu z 73 dniowym opóźnieniem. Spółka świadomie działała aby pozyskać nienależne środki pieniężne od klientów – co powinno być już ścigane przez prokuraturę.
Najwyższy czas abyśmy zaczęli działać wspólnie poprzez złożenie doniesienia do prokuratury, nadać temat do mediów zainteresowanych tą aferą.

urszula
urszula
7 grudnia 2018 18:15

Jestem kolenym klientem oczekującym zwrotu nadpłaty za gaz przez EC.
Prosze o informację w jaki sposób ją odzyskać.Mam nadpłaty na 700zł
Proszę o pomoc!

Oszukany klient
Oszukany klient
29 listopada 2018 11:00

Każdy odsyła pod inny numer. I nic nie można się dowiedzieć. Czy ktoś wie jak odzyskać pieniądze??? Mamy ponad 1000 zł do zwrotu.

ewa gajny
ewa gajny
28 listopada 2018 15:16

chciałam się dowidzieć dlaczego mamy dalej płacić ubezpieczenie na rzecz energetycznego centrum .straszycie nas , ze podacie nas do firmy indyfikacyjnej a przecież od września nie dostarczacie przecież energii a ubezpieczenie każecie płacić czy to jest wporządku

Robert
Robert
27 listopada 2018 14:55

EC jest takie beszczelne że przysłali mi fakturę za gaz teraz za sierpień na 440 zł.ze zużyciem 230m3 gdzie ja im podałem 25m3 a do ich stanu licznika na dzień dzisiejszy brakuje mi jeszcze 140m3.Chamstwo.

adam
adam
27 listopada 2018 12:29

Ja również mam dużą nadpłatę za gaz, nierozliczoną przez EC.

Pytanie – dlaczego sprawą nie zajął się jeszcze Krajowy Rzecznik Praw Konsumenta ? Zgodnie z prawem, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejmuje działania w przypadku naruszenia zbiorowych interesów konsumentów – a właśnie w przypadku upadłości Energetycznego Centrum pokrzywdzonych jest prawdopodobnie tysiące ludzi …
Czyżby obecnym rządzącym nie na rękę była kolejna afera i niedziałające instytucje państwowe ? …

Dotti
Dotti
26 listopada 2018 14:01

Witam. Jak można się skontaktować z Energią dla Firm? Miałam pakiet medyczny do Lux Med, każdy miesiąc opłacony. We wrześniu zrezygnowałam i opłaciłam dodatkowo”miesiąc wypowiedzenia”(październik). Dostaje od Energii dla firm smsy o zapłacie jakiejś wyimaginowanej kwoty – 517 ?
Co mam zrobić?

Leszek
Leszek
26 listopada 2018 17:56
Odpowiedz do:  enerad.pl

Witam, dostałem dzisiaj wezwanie od Energi dla Firm za miesiąc październik w kwocie 200 zł, czy powinienem to zapłacić skoro skończyli działalność we wrześniu? Mam uregulowane z nimi wszystkie rachunki, oprócz października. Co robić? Straszą mnie sądem. Proszę o odpowiedź.

Anna
Anna
24 listopada 2018 20:53

Zapraszam pokrzywdzonych przez Energetyczne Centrum na grupę https://www.facebook.com/groups/279967529325314/
Tu możemy podzielić się doświadczeniami i razem zadziałać w tej sprawie.

Beata
Beata
24 listopada 2018 17:15

Na FB powstała grupa „Oszukani przez energetyczne centrum s.a”. Proszę dołączyć może razem coś zdziałamy

Andrzej Dz.
Andrzej Dz.
24 listopada 2018 11:42

Też mam bardzo dużą nadpłatę za paliwo gazowe (ok. 2,5 tys. zł) w EC i nadal nie ma rozliczenia tego z ich strony. Co dalej z tym robić?

Agnieszka
Agnieszka
22 listopada 2018 11:01

Witam. Dzwoniłam do rzecznika praw konsumenta. Tez mam nadpłate w Energetycznym Centrum. Kazali pisemnie wezwać EC do zwrotu nadpłaty z terminem 7 dni. Jeśli nie będzie zwrotu pieniędzy ani żadnej odpowiedzi, trzeba zgłosić sprawę do rzecznika praw konsumenta.

kamil
kamil
21 listopada 2018 12:51

Mialem do zaplaty 130zl za 2 miesiace ,energia dla firm swiadczy uslugi lux med naliczyli mnie dzis juz na 497 zl bo nie placilem,nie moge z nim isie skontaktowac bo nic nie podpisywalem,co mam teraz zrobic ? zglosic to gdzies ? Płacic ? jak nawet sie nie odezwa

kamil
kamil
26 listopada 2018 15:24
Odpowiedz do:  enerad.pl

Pani agnieszko mialem do zaplaty 130 zl czemu po miesiacu naliczyli m,nie na 497 zl skoro tylko za 2 miesiace 130 zl za lux med,ponownie dostaje wiadomosci i zaplaceniu,w tym momencie nic nei zaplace zlodzieja juz

Katarzyna
Katarzyna
20 listopada 2018 13:22

Tu Szczecin, tez mam nadpłatę za gaz w Centrum Energetycznym..
I cisza…

Mrówa
Mrówa
20 listopada 2018 06:58

Ja próbowałem wysłać formularz o zwrot na stronie energia.pl, bo to chyba jest ta sama grupa, ale formularz od 3 dni wciąż jest w wysyłaniu. Czyli strona nie działa. Wysłałem więc skan na formularza o zwrot na adres cok@energiadlafirm.pl. Teraz przyjdzie poczekać 30 dni. Potem to już chyba tylko sąd. Więc jeśli ktoś już złożył taki pozew, to może da więcej informacji w tym temacie. Co, gdzie, jak i ile można na tym stracić :). Jest jeszcze możliwość złożenia skargi do Rzecznika Praw Konsumentów, ale to chyba raczej w charakterze porady – co dalej i pewnie też ze wskazaniem na drogę sądową. A w sądzie wiadomo – różnie bywa.

PAULINA
PAULINA
20 listopada 2018 12:54
Odpowiedz do:  Mrówa

Proszę się odezwać gdyby wiedział Pan coś więcej. My mamy zwrot 1750 zł ..
Ciekawe czy do odzyskania..

Mrówa
Mrówa
27 listopada 2018 13:24
Odpowiedz do:  PAULINA

Pani Paulino, ja poczekam, ale raczej przewiduję, że sprawa skończy się u Rzecznika i potem w sądzie. Niemniej puki co należy postępować zgodnie z ich narzuconą procedurą, bo to będzie też ważne w sądzie. Dlatego do nich napisałem, na ich formularzu i do ich maila. A potem zobaczymy. Pozdrawiam

Maria
Maria
27 listopada 2018 16:48
Odpowiedz do:  Mrówa

19 pażdziernika wysłałam do nich pismo w spr. rozliczenia wpłat za gaz z września i października. . Otrzymałam potwierdzenie: Dziękujemy za przesłane zgłoszenie, które zostało zarejestrowane w Biurze Obsługi Klienta. Maksymalny czas oczekiwania na udzielenie odpowiedzi wynosi 14 dni.

Z przyjemnością informujemy, iż obecnie średni czas realizacji spraw zgłaszanych e-mailowo wynosi 4 dni. Konsultant Biura Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem w przypadku dodatkowych informacji potrzebnych do rozwiązania zgłoszenia.

Z pozdrowieniami

Zespół Obsługi Klienta
Energetyczne Centrum S.A.

Cisza do dziś. Jutro zgłaszam się do Pow. Rzecznika Konsumenta.

Honorata
Honorata
23 listopada 2018 18:07
Odpowiedz do:  Mrówa

Znajdź w swojej okolicy Powiatowego rzecznika konsumenta,on Ci napisze wezwanie do zapłaty a później pozew do sądu.Inaczej tego nie załatwisz.Ja już taki pozew złożyłam i czekam na sprawe.

Alicja D.
Alicja D.
18 listopada 2018 16:56

Od sierpnia czekamy na zwrot nadpłaty 715 zł.

grażyna
grażyna
19 listopada 2018 19:43
Odpowiedz do:  Alicja D.

Ja zapłaciłam za pażdziernik i listopad-dzisiaj otrzymałam rachunek z nowej firmy.To mnie zainteresowało-nic wczesniej nie dostałam.Mam opłacone 2 m-ce tj.800 zł.Nie wiem jak je odebrać…swoje pieniadze 🙁

Bartosz
Bartosz
16 listopada 2018 21:57

Moja babcia ma również sporą nadpłatę. Czy dowiedzieli się Państwo coś więcej? Nie możemy odpuścić!!!

Marta
Marta
16 listopada 2018 13:03

Czy jest jakaś realna szansa na odzyskanie nadpłat? Co należy zrobić?

Wanda
Wanda
16 listopada 2018 12:05

Ja też mam nadpłatę i czekam na zwrot?

Anna
Anna
16 listopada 2018 10:53

Witam . Czy już wiadomo coś odnośnie zwrotu nadpłaty ???

Joanna
Joanna
15 listopada 2018 11:21

Witam jestem w takiej samej sytuacji. Mieszkań we Wrocławiu i też mam zamiar złożyć pozew do sądu i zwrot nadpłaty. A może zrobimy to wspólnym pozwem? Czekam na ewentualnych pokrzywdzonych Joanna tel 692851656

Honorata
Honorata
14 listopada 2018 14:11

Dziś złożyłam pozew do sądu.Nie ma co czekać.

Tomasz
Tomasz
14 listopada 2018 11:48

Jak można praktycznie domagać się odzyskania nadpłaty od Energii dla firm, która nie ogłosiła upadłości (jeszcze) jako odbiorca instytucjonalny i indywidualny?
Czy jednostronne odstąpienie od umowy zawartej na czas określony przez Energię dla firm daje kontrahentom jak wyżej szanse skutecznego domagania się od Energii dla firm rekompensaty za różnicę (sporą), którą płacimy za dostarczaną energię rezerwową w kilkutygodniowym okresie „procesowania” umowy przez Tauron, PGE itp? A potem za wyższe niż dla Energii dla firm opłaty do nowego dostawcy w okresie do końca okresu umowy?

Mrówa
Mrówa
13 listopada 2018 08:50

Z tego co się doszukałem na stronach internetowych pod adresem energa.pl/formularze/zwrot-nadplaty jest formularz do wypełnienia. Jeszcze go nie wypróbowałem. Może ktoś już to zrobił. Czy to działa ? Teoretycznie firma Energia przejmuje długi Energi dla firm. Ale jak to działa w praktyce ???

marta
marta
11 listopada 2018 23:07

tez mam nadplate czekam na informacje i rozliczeniemarta

Beata
Beata
9 listopada 2018 11:30

Na stronie URE w aktualnościach jest informacja dla klientów EC. Między innymi fakt zgłaszania na policję faktur które będą przychodziły po 12.09.18. Podana jest również pozycja w Monitorze Sądowym w tym temacie oraz kontakt do UOKiK.

Zofia
Zofia
7 listopada 2018 12:28

Witam ja również zapłaciłam za prąd w październiku nie mając żadnej wiadomości ani maila o tym że Centrum Energetyczne upadło ,Dzisiaj dowiedziałam się z Innogy że zbankrutowało Centrum ,Proszę mi powiedzieć jak mam odzyskać te pieniądze

Sylwia
Sylwia
6 listopada 2018 16:26

Proszę o informację czy ktoś znalazł sposób na zwrot nadpłaty. Czy ktoś zdecydował się iść z tym do sądu?

Elżbieta
Elżbieta
7 listopada 2018 10:06
Odpowiedz do:  Sylwia

Ja tez mam sporą jak dla mnie nadpłatę, pisałam do UOKiK i do Ministerstwa Sprawiedliwości to wysłali mnie na drzewo 🙂
Nie wiem co robić dalej. Proszę o kontakt może wspólnie coś zdziałamy.

Monika
Monika
7 listopada 2018 14:21
Odpowiedz do:  Sylwia

Ja też mam nadpłatę. Myślę jak to ugryź. Jestem z Wrocławia. Może coś razem?

Joanna
Joanna
19 listopada 2018 21:51
Odpowiedz do:  Monika

Witam Pani Moniko. To juz jest nas troje. Wczoraj zadzwonił do mnie Pan z Wrocławia , jest w tej samej sytuacji. Proszę o telefon, spróbujemy razem
pozdrawiam
Joanna z Wrocławia tel 692851656

Maria
Maria
11 grudnia 2018 16:31
Odpowiedz do:  Joanna

Tez mam nadplate za gaz w Energetycznym Centrum dzwonilam do nich ale tel jest nieaktualny

Waldi z okolic Wrocka
Waldi z okolic Wrocka
6 listopada 2018 10:28

Witam, ja nie dostałem żadnej wiadomości o upadłości EC, dowiedziałem się o tym dopiero jak mi PGNIG- e wysłało zawiadomienie o sprzedaży awaryjnego paliwa gazowego z dniem 11 września 2018r. z tytułu braku koncesji dla EC, zapłaciłem już za miesiąc listopad to co mi EC naliczyła szacunkowo, dzwoniłem na infolinie i na stacjonarny do EC, ale nikt nie odbiera, czy wie ktoś może jak odzyskać wpłacone pieniądze dla EC bo PGNIG- e naliczy nam jeszcze raz opłatę za zużyte paliwo gazowe.

Beata
Beata
6 listopada 2018 21:31
Odpowiedz do:  Waldi z okolic Wrocka

Na moje szczęście umowa awaryjna z PGNiG wpłynęła 02.11. i za listopad nie zdążyłam zapłacić. Jednak do końca października szacunkowe kwoty wpłaciłam. Też mam nadpłatę. Niestety PGNiG też obciąży nas za okres od 12.09. Proponuję śledzić stronę URE może zostać powołana osoba która zajmie się wierzytelnościami EC. Poczekam jeżeli nic się nie wyjaśni idę do rzecznika praw konsumenta a później do sądu. Ja im nie odpuszczę. Pan z URE zasugerował mi że mogę zgłosić się na policję jeżeli czuję się oszukana. Co jeszcze EBok działa, link do wpłat też …

krzysztof
krzysztof
5 listopada 2018 19:51

zapłaciłem im do końca pażdziernika a tu przychodzi nowa faktura z enei na sumę 250 zł za pażdziernik [ jeden miesiąc] tyle to płaciłem ale na 3- miesiące

Beata
Beata
2 listopada 2018 14:19

O niczym nie wiedziałam. Nikt mnie nie powiadomił, że firma nie dostarcza gazu. Ebok na EC aktywne z kwotami do wpłat. Tam nie ma nic o upadłości. Dopiero na głównej stronie EC znalazĺam ten komunikat. Co z nadpłatą za gaz za październik???? Dobrze że za listopad (płatne do 05.11) nie zapłaciłam prawie 400 byłabym do tyłu. Jednak za październik zapłaciłam. Dzisiaj dostałam umowę awaryjną z PGNIG że od 12.09 oni sprzedają mi gaz. Masakra

Ewa z Krakowa
Ewa z Krakowa
31 października 2018 13:15

Próbuję się skontaktować z centrum energetycznym od jakiego czasu…dziś tzn. 31.X..również nic nie wiem. Też mam nadpłatę. Czy jest gdzieś możliwość uzyskania wiadomości na temat poruszany na tym forum?

Anna
Anna
31 października 2018 10:35

Mam nadpłatę w Energia dla Firm. Telefony, maile nie odpowiadają. Czy komuś z Państwa udało się z nimi skontaktować? Jak odzyskać pieniądze?

Joanna
Joanna
29 października 2018 14:05

Ja też mam nadpłatę w Energia dla Firm .Telefonia milczy . Na maile nie ma odpowiedzi. Co dalej ?

Halina z Warszawy
Halina z Warszawy
25 października 2018 18:19

jMam dużą nadpłatę w energii dla firm , jak mam ją odzyskać?

ML z Jeleniej Góry
ML z Jeleniej Góry
23 października 2018 22:39

Ja w ostatnim kwartale płaciłem potrójnie 131 zl + 84 zł teraz dopiero to widzę. To złodzieje!!!