lupa sprawdzanie

Prąd z usługą fachowca – która oferta najlepsza?

Nie trzeba regularnie śledzić rynku energii, by zauważyć, że od pewnego czasu, coraz większa liczba sprzedawców w swojej ofercie posiada produkty energetyczne z dodatkową usługą fachowca. Przyjrzeliśmy się ofertom czterech sprzedawców i przeprowadziliśmy ich małą analizę.

Od kilku długich lat, nie jesteśmy już skazani na usługi naszego urzędowego sprzedawcy energii elektrycznej i swobodnie (według uznania, potrzeb etc.) możemy zmienić firmę energetyczną i cieszyć się np. niższym rachunkiem za prąd. Przechodząc z taryfy urzędowej na ofertę rynkową, możemy otrzymać także inne korzyści. Jakie? Dużą popularnością cieszą się oferty z dodatkowymi usługami – chyba najlepszy przykład to te z pomocą fachowców.

W związku z mnogością tego rodzaju ofert, pod lupę wzięliśmy tylko produkty dla gospodarstw domowych, od następujących sprzedawców:

EneaENERGIA+ Fachowiec;

EnergaFachowcy z energią;

PGEPrąd z pomocą fachowców;

TauronPrąd z Elektrykiem 24H, Prąd z Serwisantem 24H PLUS, Prąd z Serwisantem 24H.

Skoro wytypowaliśmy kandydatów, to pora zacząć szukać odpowiedzi na nasze pytanie z tytułu artykułu.

Prąd z usługą fachowców dostępny jest już od kilku lat!

Energia elektryczna w pakiecie z pomocą fachowców brzmi przełomowo, prawda? Wynalazek ostatnich miesięcy… Nic bardziej mylnego, otóż takie oferty z dodatkowymi usługami na naszym rynku pojawiły się już kilka lat temu.

Jedną z pierwszych firm energetycznych, która wystartowała z ofertą prądu i pomocą fachowca, był Tauron. Już pod koniec roku 2014 mogliśmy wybrać ofertę z Elektrykiem 24H – przez pierwsze trzy miesiące była to opcja darmowa, po upływie tego czasu wysokość naszego rachunku wzrastała o 3,99 zł miesięcznie lub mogliśmy zrezygnować z powyższej usługi.

Po I połowie 2015 roku do gry, ze swoim fachowcem, włączyła się Energa z ofertą SUPER ENERGA w wariancie z POGROMCĄ USTEREK Z INFOLINIĄ. Tutaj koszt comiesięczny był wyższy niż w Tauronie i obciążał nasz portfel opłatą handlową wysokości 16 zł (wersja z e-fakturą).

Z czasem podobne oferty zaczęli wdrażać inni sprzedawcy prądu. Wpływ na to z pewnością miał ogromny sukces Tauronu i jego dwóch produktów: Elektryk 24H i Serwisant 24H, które w 2015 roku pobiły rekordy popularności – aż 400 tys. klientów indywidualnych zdecydowało się na powyższe oferty.

Jak sami widzicie, prąd z usługami fachowców nie jest nowością na naszym rynku, dzisiaj takie produkty proponuje wielu sprzedawców energii. I tu już zaczyna rodzić się problem: który z nich jest najlepszy? Spokojnie, jesteśmy i czuwamy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy małą analizę ofert.

Oferty prądu z fachowcem - przegląd rynku

Na samym początku artykułu przedstawiliśmy bohaterów naszego artykułu, a teraz pora każdemu z nich przyjrzeć się dokładnie. Wszystkie prezentowane przez nas ceny to wartości brutto. No to zaczynamy ☺

Enea: ENERGIA+ Fachowiec

Oferta ENERGIA+ Fachowiec skierowana jest do klientów indywidualnych z całego kraju. Umowę możemy zawrzeć do końca czerwca 2020 roku – przez cały jej okres trwania otrzymujemy gwarancję stałej ceny za kWh. A jakiej są one wysokości? Otóż:

w taryfie G11 za prąd zapłacimy: 0,2899 zł/kWh,
w taryfie G12 w I strefie: 0,3631 zł/kWh, a w II strefie: 0,1676 zł/kWh.

Opłata handlowa to 9,69 zł miesięcznie – cena uwzględnia nasze członkostwo w Programie, dzięki któremu możemy skorzystać z m.in. usługi fachowca.

Co zawiera oferta ENERGIA+ Fachowiec?

No dobra, a jakie mam korzyści z opłacania składki członkowskiej? Przede wszystkim zostaniemy objęci ubezpieczeniem assistance – ochroną obejmuje nas PZU, które posiada zawartą umowę z Eneą.

W ramach polisy otrzymujemy wsparcie:

elektryka, w przypadku awarii instalacji elektrycznej w miejscu ubezpieczenia;

technika urządzeń gazowych i grzewczych lub elektryka, jeśli wystąpi u nas awaria instalacji centralnego ogrzewania.

Ubezpieczyciel pokryje koszty maksymalnie do 400 zł w odniesieniu do jednego zdarzenia i nie więcej niż do 800 zł w przypadku dwóch zdarzeń w okresie każdych dwunastu miesięcy ubezpieczeniowych.

Przed zawarciem umowy koniecznie trzeba dokładnie zapoznać się z wyłączeniami – ochroną ubezpieczeniową nie są objęte np. szkody wynikające z naszego rażącego niedbalstwa (nie lubimy tego zapisu w polisach ☹ ).

Nie tylko pomoc elektryka…

Warto też podkreślić, że Enea, w powyższej ofercie, proponuje nam również:

Usługi Concierge – m.in. usługi informacyjne, organizacja specjalisty;

Program Rabatowy u Partnerów – mi.in. możemy otrzymać zniżkę na zakup szyby samochodowej.

Ponadto, będąc klientem Enei, możemy skorzystać z programu lojalnościowego i zakupić po niższych cenach: elektronikę, AGD… biżuterię… zabawki dla dzieci… akcesoria rowerowe… hmmm ciekawy przekrój produktów, prawda ;)

Energa: Fachowcy z energią

Kolejną ofertą, którą prześwietlamy jest Energa ze swoim produktem Fachowcy z energią na 24 miesiące z gwarancją stałej ceny za energię elektryczną. Podobnie, jak w przypadku Enei, z propozycji firmy mogą skorzystać klienci indywidualni z całego kraju. Sprzedawca przygotował ofertę w dwóch wariantach: STANDARD i PREMIUM. W każdym pakiecie za prąd zapłacimy tyle samo:

G11 - 0,2969 zł/kWh;

G12 - I strefa: 0,3625 zł/kWh; II strefa: 0,2358 zł/kWh.

Natomiast różnicę mamy w opłacie handlowej. Dla wersji STANDARD jest to: 6,99 zł/miesięcznie; PREMIUM: 16,99 zł.

Co obejmuje pomoc fachowców?

Ubezpieczycielem w ofercie Energi jest firma AWP P&C. Pod pojęciem „fachowcy” kryje się: elektryk oraz technik urządzeń grzewczych i gazowych. Decydując się na pakiet STANDARD możemy liczyć na organizację i pokrycie kosztów, które związane są z:

awarią urządzenia gazowego;

awarią instalacji: elektrycznej, grzewczej, gazowej;

uszkodzeniami instalacji elektrycznej spowodowanej przepięciem lub uderzeniem pioruna.

Limit na jedno zdarzenie to kwota 500 zł, w ciągu roku ubezpieczeniowego ochroną objęte są dwa zdarzenia.

W przypadku pakietu PREMIUM zakres ubezpieczenia jest znacznie szerszy. Z pomocą może ruszyć nam m.in.: hydraulik, dekarz, ślusarz, szklarz, serwisant domowych urządzeń RTV/AGD. I uratować mogą nas w przypadku np.: awarii sprzętu AGD/RTV, uszkodzenia dachu, uszkodzeń szyb i drzwi. Limit na jedno zdarzenie to 700 zł, a w ciągu 12-miesięcznej ochrony pokryte zostaną dwa zdarzenia, czyli łącznie 1400 zł.

Tu jak, w przypadku Enei, koniecznie należy zajrzeć do OWU i zapoznać się z wyłączeniami. Pamiętajcie o tym!

PGE: Prąd z pomocą fachowców

Trzecią ofertą, którą przedstawiamy jest Prąd z pomocą fachowców od PGE. Propozycja skierowana jest do wszystkich klientów indywidualnych i dostępna jest w trzech zakresach: podstawowym, rozszerzonym, kompleksowym. Umowę możemy zawrzeć do końca września 2019 roku lub końca września 2020 roku – w tym czasie obejmuje nas gwarancja stałych cen za prąd, które wynoszą odpowiednio w pakietach Podstawowym/Rozszerzonym/Komfortowym:

taryfa G11 – 0,2935 zł/kWh;

taryfa G12 – I strefa: 0,3360 zł/kWh; II strefa: 0,2155 zł/kWh.

Różnica oczywiście tkwi w wysokości opłaty handlowej (dla wariantu do końca września 2019 roku) – wynosi ona w opcji:

podstawowej: 5,99 zł/miesięcznie;

rozszerzonej: 6,99 zł/miesięcznie;

kompleksowej: 9,99 zł/miesięcznie.

Prąd z fachowcami od PGE - kto nam przyjdzie z pomocą?

Na początek duży plus dla PGE – umowa, cennik, regulamin, OWU – wszystko znajduje się w jednym pliku dla danego wariantu. Nie trzeba otwierać miliarda plików i w każdym tracić czas na odnalezienie konkretnej informacji.

Wracając do samej oferty, to ubezpieczycielem w PGE jest TUW PZUW. W zakresie podstawowym oferta obejmuje koszty związane z: dojazdem fachowca, czynnościami diagnostycznymi, robocizny, z częściami/materiałami użytymi do naprawy instalacji elektrycznej.

Koszt jednego zdarzenia jest maksymalnie pokrywany do kwoty 500 zł. Natomiast, w ciągu 12- miesięcznego okresu ochrony pokrywane są koszty aż 3 zdarzeń, do łącznej kwoty 1.500 zł.

W przypadku oferty rozszerzonej możemy liczyć na pomoc m.in.: ślusarza, szklarza, hydraulika, dekarza. Jednakże limity zdarzeń pozostają bez zmian.

Opcja komfortowa, to jeszcze szerszy zakres pomocy. Możemy liczyć na wsparcie takich specjalistów, jak np.: ślusarz, dekarz, hydraulik, informatyk, serwisant sprzętu RTV/AGD. Bez zmian pozostają limity w stosunku do zdarzeń.

Tauron: Prąd z Elektrykiem 24H, Prąd z Serwisantem 24H PLUS, Prąd z Serwisantem 24H

Przyszła pora na prekursora ofert z pomocą fachowców, który też jest prawdziwym liderem, pod względem ich ilości. Tauron, bo o nim mowa, odbiorcom indywidualnym z całego kraju proponuje aż 3 oferty:

Prąd z Elektrykiem 24H – umowa na 2 lub 3 lata, do wyboru: e-faktura lub faktura papierowa,

Prąd z Serwisantem 24H - umowa na 2 lub 3 lata, możemy wybierać między e-fakturą a fakturą papierową,

Prąd z Serwisantem 24H PLUS - umowa na 2 lub 3 lata, do wyboru mamy: e-fakturę lub fakturę papierową.

Wszystkie produkty są z gwarancją stałych cen za kWh podczas trwania umowa. A jakie one są? Otóż wzięliśmy oferty na 2 lata z e-fakturą - dla każdego produktu cena kWh jest identyczna i wynosi dla:

taryfy G11 – 0,2966 zł/kWh;

taryfy G12 – I strefa: 0,3667 zł/kWh; II strefa: 0,1881 zł/kWh.

Jak się już pewnie domyślacie, różnica jest w opłacie handlowej:

Elektryk 24H - abonament wynosi ona 7,98 zł/miesięcznie,

Serwisant 24H - abonament wynosi 12,96 zł/miesięcznie,

Serwisant 24H PLUS - abonament wynosi 14,96 zł/miesięcznie.

Co otrzymujemy decydując się na jedną z ofert?

Na początek duży minus – u pozostałych sprzedawców bez problemu znaleźliśmy podmiot odpowiedzialny za ubezpieczenie. W przypadku Tauronu przeszukaliśmy: regulaminy, cenniki, oświadczenia o wyrażeniu zgody na przesyłanie danych osobowych i jedyne co udało nam się ustalić to to, że istnieje tajemniczy Partner. Jeśli Wam udało się namierzyć jaki ubezpieczyciel jest Partnerem, to dajcie nam koniecznie znać ☺

Najprostszą propozycją jest Elektryk 24H, przy stosunkowo niskim abonamencie otrzymamy pomoc elektryka, który usunie nam awarię: polegającą na wymianie/naprawie przewodów w budynku i poza nim; gniazd wtykowych, włączników, wyłączników; za tablicą włącznikową. Ochrona pokrywa koszty związane z dojazdem fachowca, robocizną i z częściami zamiennymi. Koszt jednorazowego zdarzenia pokrywany jest maksymalnie do 500 zł, a przez cały okres ochrony pokrywanych jest 6 zdarzeń do kwoty 3.000 zł.

Co otrzymamy w Serwisancie 24H? Oprócz elektryka, z pomocą przyjdzie nam serwisant domowych urządzeń elektrycznych. Limity zdarzeń są identyczne jak w przypadku Elektryka 24H.

Najpełniejszy zakres pomocy otrzymamy wybierając ofertę Serwisant 24H PLUS. W tym produkcie do kompanii elektryka i serwisanta, dołączone zostało wsparcie ślusarza, hydraulika i szklarza. Limity i kwoty zdarzeń są takie same jak w Elektryku 24H.

Jeśli zdecydujemy się na wybór jednej z ofert Tauronu, to dodatkowym bonusem jest możliwość skorzystania z promocji “Zwrot za prąd”. W przypadku Elektryka 24H możemy otrzymać zwrot na konto na poziomie 15 zł, Serwisanta 24H nawet 100 zł, a przy ofercie Serwisant 24H PLUS 30 zł.

Prąd z fachowcem - która oferta najtańsza?

Po krótkim przeglądzie ofert, pora w końcu poszukać odpowiedzi na pytanie: która z nich jest najlepsza? Czyli właściwie pod jakim kątem? Otóż: poszukamy najlepszej pod względem cenowym, a także tej z najlepszym zakresem. W pierwszym wariancie niezastąpionym narzędziem będzie nasza porównywarka cen prądu.

Jako przykład weźmiemy sobie rodzinę mieszkającą w Warszawie (kod pocztowy: 00-001), zużywającą 350 kWh miesięcznie. Rodzina nigdy nie zmieniała swojego sprzedawcy prądu i korzysta z usług innogy. Abyśmy mogli dobrze przeliczyć najlepszą ofertę dla taryfy G11 i G12, w jednej opcji rodzina będzie zużywać 26% energii w szczycie, a w drugim 86% w szczycie. No to zaczynamy:)

Taryfa G11 - 86% w szczycie - miesięczny rachunek wynosi 224,75 zł

Odpalamy naszą porównywarkę cen prądu i sprawdzamy, gdzie w zestawieniu znalazły się oferty z fachowcami. Według naszego kalkulatora najwięcej, w podanym wariancie, zaoszczędzimy z... PGE!

Z ofertą PGE Prąd z pomocą fachowców obniżymy nasze rachunki aż 15,6%, czyli 41,03 zł miesięcznie, a w ciągu 24 miesięcy w naszej kieszeni zostanie 984,72 zł!!! Sporo, prawda? Zważywszy na to, że w ramach oferty mamy podstawową pomoc domową, to oferta wydaje się być naprawdę kusząca.

PGE Prąd z pomocą fachowców - wynik z porównywarki cen prądu

Na drugim miejscu znalazła się Energa i jej oferta Fachowcy z energią - dzięki niej też zaoszczędzimy, w porównaniu do taryfy urzędowej. Nasze rachunki będą niższe o 14,6%. Przeliczając na złotówki, to w naszym domowym budżecie zostanie 32,84 zł/miesięcznie, a po 24 miesiącach uzbiera nam się 788,16 zł!

Energa Fachowcy z energią- wynik z porównywarki cen prądu

Podium zamyka Enea ze swoją ofertą ENERGIA+ Fachowiec - z nią także zaoszczędzimy: 14,5%, czyli 32,59 zł/miesięcznie, co po dwóch latach da nam równie zawrotną kwotę: 782,16 zł!

Enea ENERGIA+ Fachowiec - wynik z porównywarki cen prądu

Najdrożej, chociaż w stosunku do aktualnej ceny innogy i tak sporo zaoszczędzimy, wypada oferta Elektryk 24H od Tauronu. Obniżymy nasze rachunki o 14,2%, czyli o 31,97 zł/miesięcznie, po dwóch latach uzbiera nam się kwota 767,28 zł.

TAURON Elektryka 24H - wynik z porównywarki cen prądu

Taryfa G12 - 26% w szczycie - rachunek za prąd: 190,65 zł/m-c

Pora na taryfę G12, tutaj po naszym małym eksperymencie najlepiej wypadła oferta Enei i jej fachowca :)

Wybierając Eneę i jej ENERGIA+ Fachowiec, naszą fakturę za prąd obniżymy aż o 29,6%, co przekłada się na miesięczną oszczędność na poziomie 56,50 zł, po dwóch latach zostaje nam aż 1.356 zł!!!

Enea ENERGIA+ Fachowiec G12- wynik z porównywarki cen prądu

W tym scenariuszu na drugim miejscu uplasował się nam tauronowy Elektryk 24H. Z nim obniżymy rachunki o 27,6%, czyli co miesiąc zostanie nam w portfelu 52,59 zł, a po dwóch latach będziemy do przodu o 1.262,16 zł.

TAURON Elektryka 24H G12 - wynik z porównywarki cen prądu

Miła niespodzianka czeka również nasze portfele w przypadku trzeciej oferty w tym zestawieniu, czyli Prądu z pomocą fachowców. Z PGE będziemy mieć niższe rachunki o 26,4% - po 24 miesiącach w naszym budżecie będziemy mieć oszczędności na poziomie 1.206,48 zł, czyli miesięcznie zapłacimy za prąd mniej o 50,27 zł.

PGE Prąd z pomocą fachowców G12 - wynik z porównywarki cen prądu

Na czwartym miejscu tym razem znalazła się oferta Energi Fachowcy z energią - z nią będziemy mieć niższe rachunki o 21,8%. Przeliczając na złotówki, to co miesiąc zostanie nam 41,61 zł, a po 24 miesiącach 998,64 zł.

Energa Fachowcy z energią G12 - wynik z porównywarki cen prądu

To która oferta w końcu najtańsza?

Jednoznacznie nie możemy wytypować zwycięzcy. Dlaczego? Otóż wszystko zależy od naszego miesięcznego zużycia oraz taryfy, z której obecnie korzystamy. Ponadto, ogromny wpływ na atrakcyjność cenową oferty ma również miejsce zamieszkania - najtańsza oferta dla rodziny z Warszawy, wcale nie musi być tą najkorzystniejszą dla rodziny z Wrocławia. Pewnie w tym momencie zadajcie sobie pytanie: co teraz? Jaka oferta jest dla Was najkorzystniejsza? Już odpowiadamy!

Jeśli chcecie ją odnaleźć, to musicie zajrzeć do naszej porównywarki cen prądu - po uzupełnieniu informacji, dotyczących Waszego miesięcznego zużycia, otrzymacie najlepsze oferty dla Was.

Pozostawiamy już aspekt najtańszej oferty z fachowcem, gdyż wiecie jak ją znaleźć dla siebie. Przejdźmy teraz do sprawdzenia najlepszego zakresu ochrony.

Najlepsza ochrona ubezpieczeniowa - gdzie?

W tym przypadku odpadają nam wszystkie warianty podstawowe ofert, gdyż w ich przypadku możemy liczyć na bardzo okrojoną pomoc. Na starcie ze swoją ENERGIA+ Fachowiec odpada nam Enea - tutaj otrzymamy tylko pomoc elektryka i technika urządzeń gazowych i grzewczych. W dodatku limit jednorazowego zdarzenia to tylko 400 zł (w ciągu 12 miesięcy objęte ochroną są dwa zdarzenia na łączną kwotę 800 zł).

W szrankach zostały nam oferty trzech sprzedawców i każda w wersji rozszerzonej - która z nich zapewni nam największą ochronę? Zarówno Prąd z Serwisantem 24H PLUS (Tauron), Fachowcy z energią wariant PREMIUM (Energa) oraz Prąd z pomocą fachowców w wersji Komfortowej (PGE), to cały wachlarz pomocy różnych specjalistów. W ramach stałej stawki abonamentowej otrzymamy wsparcie nie tylko elektryka, ale też m.in.: hydraulika, ślusarza, dekarza, szklarza. W tych wszystkich ofertach, mniej więcej pokrywa nam się zakres pomocy i na podstawie tego trudno będzie nam wytypować zwycięzcę. ALE różnice mamy w cenie abonamentu i limitach w odniesieniu do jednego zdarzenia i 12-miesięcznej ochrony. I bazując właśnie na tym, "odkryjemy" najlepszą ofertę :)

W Tauronie za opcję Serwisant 24H PLUS zapłacimy abonament na poziomie 14,96 zł/miesięcznie - przez 24 miesiące usługa będzie nas kosztować 359,04 zł. Natomiast pokrywane są koszty przy jednym zdarzeniu do 500 zł, a przez cały okres ochrony limit w stosunku do 6 zdarzeń nie może przekroczyć 3.000 zł. Minus tutaj jest taki, że nie wiemy kto jest Partnerem sprzedawcy, odpowiadającym za ubezpieczenie.

W Enerdze za Fachowców z energią w wersji PREMIUM, zapłacimy 16,99 zł/miesięcznie - co łącznie przez 24 miesiące da nam kwotę 407,76 zł, a limit na jedno zdarzenie to 700 zł. W ciągu 12-miesięcznej ochrony pokrywany jest koszt do dwóch zdarzeń, czyli do 1.400 zł.

W PGE za Prąd z pomocą fachowców w wersji Komfortowej zapłacimy tylko 9,99 zł - przez 24 miesiące opłata abonamentowa wyniesie nas 239,76 zł. Jednorazowo pokrywane jest zdarzenie do 500 zł, ale w ciągu roku ubezpieczyciel pokrywa do 3 zdarzeń, na łączną kwotę 1.500 zł.

Najtaniej i najlepiej pod względem ochrony wypada PGE z Prądem z pomocą fachowców. Przez 24 miesiące opłata handlowa wyniesie nas tylko 239,76 zł, ale jednocześnie mamy szeroki zakres pomocy i najwyższy 12-miesięczny limit na zdarzenia. Warto podkreślić, że różnica między PGE a Energą, w opłacie abonamentowej (przez okres 24 miesięcy), to aż 168 zł!

Ile kosztuje home assistance bez prądu?

Warto sobie też tutaj postawić pytanie: czy w ogóle warto decydować się na ofertę prądu z pomocą fachowców? A co by było, gdybyśmy teraz zdecydowali się na zakup prądu u najtańszego sprzedawcy, a polisę home assistance zakupilibyśmy u wybranego przez siebie ubezpieczyciela? Poniżej nasza krótka analiza.

Jedne z najniższych stawek za prąd ma obecnie Audax ze swoją ofertą Oszczędny dom. W tym miejscu wracamy do naszej przykładowej, warszawskiej rodziny - taryfa G11: zużycie 350 kWh miesięcznie, zużycie w szczycie 86%, łączny rachunku 224,75 zł/miesięcznie. Wybierając ofertę Audax co miesiąc na rachunku zaoszczędzimy: 43,87 zł - warto tutaj zaznaczyć, że w koszt wliczona jest opłata abonamentowa na poziomie 1,99 zł/miesięcznie. Przez okres 24 miesięcy da nam to 1.052,88 zł oszczędności.

Audax Oszczędny dom - wynik z porównywarki cen prądu

Decydując się na najtańszą ofertę z fachowcem w PGE, w taryfie G11, miesięcznie zaoszczędzimy 41,03 zł, a przez 2 lata da to nam kwotę: 984,72 zł. Różnica między Audax a PGE to 68,16 zł. Niewiele. Czy za niecałe 70 zł znajdziemy polisę home assistance na 2 lata? Szczerze w to wątpimy, gdyż miesięcznie musielibyśmy za nią maksymalnie zapłacić ok. 2,90 zł.

Jedną z najtańszych polis assistance posiada mBank przy współpracy z AXA. Miesięczne ubezpieczenie Assistance Dom 24h w wariancie Standard to 7 zł. W ramach świadczenia otrzymujemy pomoc specjalisty domowego m.in.: elektryka, hydraulika (do 300 zł jedno zdarzenie - pokrywane są dwa zdarzenia w ciągu roku), ślusarza (do 300 zł jedno zdarzenie na rok), mamy również możliwość wybrania świadczenia zamiennego: dozór mienia, transport mienia, zabezpieczenie mienie - do 500 zł (jedno zdarzenie w ciągu roku).

Łącząc ofertę mBank (pod warunkiem, że mamy konto w tym banku) z Audax, miesięczny koszt wychodzi nam 188,88 zł, a po 24 miesiącach wychodzi nasz portfel obciążony jest kwotą 4.533,12 zł. W porównaniu do oferty PGE, gdzie przez 24 miesiące zapłacimy 4.409,29 zł - oznacza to, że jesteśmy w plecy 123,83 zł :( Oddając sprawiedliwość - zakres ochrony w mBank, jest nieco szerszy niż w ofercie podstawowej w PGE.

Warto tutaj zaznaczyć, że u większości ubezpieczycieli polisa home assistance, to bardziej rozbudowane produkty ubezpieczeniowe. Nie tylko gwarantują nam pomoc specjalistów, ale zapewniają pokrycie szkód w przypadku aktów wandalizmu, czy kradzieży. Oczywiście wszystkie dodatkowe opcje przekładają się na miesięczną składkę. Niemożliwe jest więc znalezienie na rynku polisy, która obciąży nasz portfel kwotą 2,90 zł/miesięcznie. Co to oznacza dla nas?

Wybór prądu z fachowcem zależy od naszych potrzeb!

Jeśli zależy nam tylko na pomocy fachowców (bez dodatkowej ochrony mienia etc.), to na pewno warto rozważyć wybór pakietu prąd z fachowcem/fachowcami. Przy niskiej opłacie abonamentowej mamy dwie pieczenie na jednym ogniu: energię elektryczną oraz pomoc specjalisty/-ów. A która z nich jest najlepsza?

Wszystko zależy od naszych potrzeb - jeśli wystarczy nam zakres podstawowy pomocy, to kierujmy się najniższą ceną - tutaj pomoże Wam nasza porównywarka cen prądu. Gdy jednak jesteśmy zainteresowani szerszą ochroną, to według nas najlepiej z zaprezentowanych ofert wypada PGE Prąd z pomocą fachowców w wariancie Komfortowym.

Wszystkie screeny zaprezentowane w naszym artykule pochodzą z dnia 09.09.2017 roku z naszej porównywarki cen prądu.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments