Prąd z usługą fachowca – która oferta najlepsza?

2.96 /5
(Ocen: 26)

Nie trzeba regularnie śledzić rynku energii, by zauważyć, że od pewnego czasu, coraz większa liczba sprzedawców w swojej ofercie posiada produkty energetyczne z dodatkową usługą fachowca. Przyjrzeliśmy się ofertom czterech sprzedawców i przeprowadziliśmy ich małą analizę.

Od kilku długich lat, nie jesteśmy już skazani na usługi naszego urzędowego sprzedawcy energii elektrycznej i swobodnie (według uznania, potrzeb etc.) możemy zmienić firmę energetyczną i cieszyć się np. niższym rachunkiem za prąd. Przechodząc z taryfy urzędowej na ofertę rynkową, możemy otrzymać także inne korzyści. Jakie? Dużą popularnością cieszą się oferty z dodatkowymi usługami – chyba najlepszy przykład to te z pomocą fachowców.

W związku z mnogością tego rodzaju ofert, pod lupę wzięliśmy tylko produkty dla gospodarstw domowych, od następujących sprzedawców:

EneaENERGIA+ Fachowiec;

EnergaFachowcy z energią;

PGEPrąd z pomocą fachowców;

TauronPrąd z Elektrykiem 24H, Prąd z Serwisantem 24H PLUS, Prąd z Serwisantem 24H.

Skoro wytypowaliśmy kandydatów, to pora zacząć szukać odpowiedzi na nasze pytanie z tytułu artykułu.

Prąd z usługą fachowców dostępny jest już od kilku lat!

Energia elektryczna w pakiecie z pomocą fachowców brzmi przełomowo, prawda? Wynalazek ostatnich miesięcy… Nic bardziej mylnego, otóż takie oferty z dodatkowymi usługami na naszym rynku pojawiły się już kilka lat temu.

Jedną z pierwszych firm energetycznych, która wystartowała z ofertą prądu i pomocą fachowca, był Tauron. Już pod koniec roku 2014 mogliśmy wybrać ofertę z Elektrykiem 24H – przez pierwsze trzy miesiące była to opcja darmowa, po upływie tego czasu wysokość naszego rachunku wzrastała o 3,99 zł miesięcznie lub mogliśmy zrezygnować z powyższej usługi.

Po I połowie 2015 roku do gry, ze swoim fachowcem, włączyła się Energa z ofertą SUPER ENERGA w wariancie z POGROMCĄ USTEREK Z INFOLINIĄ. Tutaj koszt comiesięczny był wyższy niż w Tauronie i obciążał nasz portfel opłatą handlową wysokości 16 zł (wersja z e-fakturą).

Z czasem podobne oferty zaczęli wdrażać inni sprzedawcy prądu. Wpływ na to z pewnością miał ogromny sukces Tauronu i jego dwóch produktów: Elektryk 24H i Serwisant 24H, które w 2015 roku pobiły rekordy popularności – aż 400 tys. klientów indywidualnych zdecydowało się na powyższe oferty.

Jak sami widzicie, prąd z usługami fachowców nie jest nowością na naszym rynku, dzisiaj takie produkty proponuje wielu sprzedawców energii. I tu już zaczyna rodzić się problem: który z nich jest najlepszy? Spokojnie, jesteśmy i czuwamy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy małą analizę ofert.

Oferty prądu z fachowcem – przegląd rynku

Na samym początku artykułu przedstawiliśmy bohaterów naszego artykułu, a teraz pora każdemu z nich przyjrzeć się dokładnie. Wszystkie prezentowane przez nas ceny to wartości brutto. No to zaczynamy ☺

Enea: ENERGIA+ Fachowiec

logo EneaOferta ENERGIA+ Fachowiec skierowana jest do klientów indywidualnych z całego kraju. Umowę możemy zawrzeć do końca czerwca 2020 roku – przez cały jej okres trwania otrzymujemy gwarancję stałej ceny za kWh. A jakiej są one wysokości? Otóż:

w taryfie G11 za prąd zapłacimy: 0,2899 zł/kWh,
w taryfie G12 w I strefie: 0,3631 zł/kWh, a w II strefie: 0,1676 zł/kWh.

Opłata handlowa to 9,69 zł miesięcznie – cena uwzględnia nasze członkostwo w Programie, dzięki któremu możemy skorzystać z m.in. usługi fachowca.

Co zawiera oferta ENERGIA+ Fachowiec?

No dobra, a jakie mam korzyści z opłacania składki członkowskiej? Przede wszystkim zostaniemy objęci ubezpieczeniem assistance – ochroną obejmuje nas PZU, które posiada zawartą umowę z Eneą.

W ramach polisy otrzymujemy wsparcie:

elektryka, w przypadku awarii instalacji elektrycznej w miejscu ubezpieczenia;

technika urządzeń gazowych i grzewczych lub elektryka, jeśli wystąpi u nas awaria instalacji centralnego ogrzewania.

Ubezpieczyciel pokryje koszty maksymalnie do 400 zł w odniesieniu do jednego zdarzenia i nie więcej niż do 800 zł w przypadku dwóch zdarzeń w okresie każdych dwunastu miesięcy ubezpieczeniowych.

Przed zawarciem umowy koniecznie trzeba dokładnie zapoznać się z wyłączeniami – ochroną ubezpieczeniową nie są objęte np. szkody wynikające z naszego rażącego niedbalstwa (nie lubimy tego zapisu w polisach ☹ ).

Nie tylko pomoc elektryka…

Warto też podkreślić, że Enea, w powyższej ofercie, proponuje nam również:

Usługi Concierge – m.in. usługi informacyjne, organizacja specjalisty;

Program Rabatowy u Partnerów – mi.in. możemy otrzymać zniżkę na zakup szyby samochodowej.

Ponadto, będąc klientem Enei, możemy skorzystać z programu lojalnościowego i zakupić po niższych cenach: elektronikę, AGD… biżuterię… zabawki dla dzieci… akcesoria rowerowe… hmmm ciekawy przekrój produktów, prawda 😉

Energa: Fachowcy z energią

logo EnergaKolejną ofertą, którą prześwietlamy jest Energa ze swoim produktem Fachowcy z energią na 24 miesiące z gwarancją stałej ceny za energię elektryczną. Podobnie, jak w przypadku Enei, z propozycji firmy mogą skorzystać klienci indywidualni z całego kraju. Sprzedawca przygotował ofertę w dwóch wariantach: STANDARD i PREMIUM. W każdym pakiecie za prąd zapłacimy tyle samo:

G11 – 0,2969 zł/kWh;

G12 – I strefa: 0,3625 zł/kWh; II strefa: 0,2358 zł/kWh.

Natomiast różnicę mamy w opłacie handlowej. Dla wersji STANDARD jest to: 6,99 zł/miesięcznie; PREMIUM: 16,99 zł.

Co obejmuje pomoc fachowców?

Ubezpieczycielem w ofercie Energi jest firma AWP P&C. Pod pojęciem „fachowcy” kryje się: elektryk oraz technik urządzeń grzewczych i gazowych. Decydując się na pakiet STANDARD możemy liczyć na organizację i pokrycie kosztów, które związane są z:

awarią urządzenia gazowego;

awarią instalacji: elektrycznej, grzewczej, gazowej;

uszkodzeniami instalacji elektrycznej spowodowanej przepięciem lub uderzeniem pioruna.

Limit na jedno zdarzenie to kwota 500 zł, w ciągu roku ubezpieczeniowego ochroną objęte są dwa zdarzenia.

W przypadku pakietu PREMIUM zakres ubezpieczenia jest znacznie szerszy. Z pomocą może ruszyć nam m.in.: hydraulik, dekarz, ślusarz, szklarz, serwisant domowych urządzeń RTV/AGD. I uratować mogą nas w przypadku np.: awarii sprzętu AGD/RTV, uszkodzenia dachu, uszkodzeń szyb i drzwi. Limit na jedno zdarzenie to 700 zł, a w ciągu 12-miesięcznej ochrony pokryte zostaną dwa zdarzenia, czyli łącznie 1400 zł.

Tu jak, w przypadku Enei, koniecznie należy zajrzeć do OWU i zapoznać się z wyłączeniami. Pamiętajcie o tym!

PGE: Prąd z pomocą fachowców

logo PGETrzecią ofertą, którą przedstawiamy jest Prąd z pomocą fachowców od PGE. Propozycja skierowana jest do wszystkich klientów indywidualnych i dostępna jest w trzech zakresach: podstawowym, rozszerzonym, kompleksowym. Umowę możemy zawrzeć do końca września 2019 roku lub końca września 2020 roku – w tym czasie obejmuje nas gwarancja stałych cen za prąd, które wynoszą odpowiednio w pakietach Podstawowym/Rozszerzonym/Komfortowym:

taryfa G11 – 0,2935 zł/kWh;

taryfa G12 – I strefa: 0,3360 zł/kWh; II strefa: 0,2155 zł/kWh.

Różnica oczywiście tkwi w wysokości opłaty handlowej (dla wariantu do końca września 2019 roku) – wynosi ona w opcji:

podstawowej: 5,99 zł/miesięcznie;

rozszerzonej: 6,99 zł/miesięcznie;

kompleksowej: 9,99 zł/miesięcznie.

Prąd z fachowcami od PGE – kto nam przyjdzie z pomocą?

Na początek duży plus dla PGE – umowa, cennik, regulamin, OWU – wszystko znajduje się w jednym pliku dla danego wariantu. Nie trzeba otwierać miliarda plików i w każdym tracić czas na odnalezienie konkretnej informacji.

Wracając do samej oferty, to ubezpieczycielem w PGE jest TUW PZUW. W zakresie podstawowym oferta obejmuje koszty związane z: dojazdem fachowca, czynnościami diagnostycznymi, robocizny, z częściami/materiałami użytymi do naprawy instalacji elektrycznej.

Koszt jednego zdarzenia jest maksymalnie pokrywany do kwoty 500 zł. Natomiast, w ciągu 12- miesięcznego okresu ochrony pokrywane są koszty aż 3 zdarzeń, do łącznej kwoty 1.500 zł.

W przypadku oferty rozszerzonej możemy liczyć na pomoc m.in.: ślusarza, szklarza, hydraulika, dekarza. Jednakże limity zdarzeń pozostają bez zmian.

Opcja komfortowa, to jeszcze szerszy zakres pomocy. Możemy liczyć na wsparcie takich specjalistów, jak np.: ślusarz, dekarz, hydraulik, informatyk, serwisant sprzętu RTV/AGD. Bez zmian pozostają limity w stosunku do zdarzeń.

Tauron: Prąd z Elektrykiem 24H, Prąd z Serwisantem 24H PLUS, Prąd z Serwisantem 24H

logo TauronPrzyszła pora na prekursora ofert z pomocą fachowców, który też jest prawdziwym liderem, pod względem ich ilości. Tauron, bo o nim mowa, odbiorcom indywidualnym z całego kraju proponuje aż 3 oferty:

Prąd z Elektrykiem 24H – umowa na 2 lub 3 lata, do wyboru: e-faktura lub faktura papierowa,

Prąd z Serwisantem 24H – umowa na 2 lub 3 lata, możemy wybierać między e-fakturą a fakturą papierową,

Prąd z Serwisantem 24H PLUS – umowa na 2 lub 3 lata, do wyboru mamy: e-fakturę lub fakturę papierową.

Wszystkie produkty są z gwarancją stałych cen za kWh podczas trwania umowa. A jakie one są? Otóż wzięliśmy oferty na 2 lata z e-fakturą – dla każdego produktu cena kWh jest identyczna i wynosi dla:

taryfy G11 – 0,2966 zł/kWh;

taryfy G12 – I strefa: 0,3667 zł/kWh; II strefa: 0,1881 zł/kWh.

Jak się już pewnie domyślacie, różnica jest w opłacie handlowej:

Elektryk 24H – abonament wynosi ona 7,98 zł/miesięcznie,

Serwisant 24H – abonament wynosi 12,96 zł/miesięcznie,

Serwisant 24H PLUS – abonament wynosi 14,96 zł/miesięcznie.

Co otrzymujemy decydując się na jedną z ofert?

Na początek duży minus – u pozostałych sprzedawców bez problemu znaleźliśmy podmiot odpowiedzialny za ubezpieczenie. W przypadku Tauronu przeszukaliśmy: regulaminy, cenniki, oświadczenia o wyrażeniu zgody na przesyłanie danych osobowych i jedyne co udało nam się ustalić to to, że istnieje tajemniczy Partner. Jeśli Wam udało się namierzyć jaki ubezpieczyciel jest Partnerem, to dajcie nam koniecznie znać ☺

Najprostszą propozycją jest Elektryk 24H, przy stosunkowo niskim abonamencie otrzymamy pomoc elektryka, który usunie nam awarię: polegającą na wymianie/naprawie przewodów w budynku i poza nim; gniazd wtykowych, włączników, wyłączników; za tablicą włącznikową. Ochrona pokrywa koszty związane z dojazdem fachowca, robocizną i z częściami zamiennymi. Koszt jednorazowego zdarzenia pokrywany jest maksymalnie do 500 zł, a przez cały okres ochrony pokrywanych jest 6 zdarzeń do kwoty 3.000 zł.

Co otrzymamy w Serwisancie 24H? Oprócz elektryka, z pomocą przyjdzie nam serwisant domowych urządzeń elektrycznych. Limity zdarzeń są identyczne jak w przypadku Elektryka 24H.

Najpełniejszy zakres pomocy otrzymamy wybierając ofertę Serwisant 24H PLUS. W tym produkcie do kompanii elektryka i serwisanta, dołączone zostało wsparcie ślusarza, hydraulika i szklarza. Limity i kwoty zdarzeń są takie same jak w Elektryku 24H.

Jeśli zdecydujemy się na wybór jednej z ofert Tauronu, to dodatkowym bonusem jest możliwość skorzystania z promocji “Zwrot za prąd”. W przypadku Elektryka 24H możemy otrzymać zwrot na konto na poziomie 15 zł, Serwisanta 24H nawet 100 zł, a przy ofercie Serwisant 24H PLUS 30 zł.

Prąd z fachowcem – która oferta najtańsza?

Po krótkim przeglądzie ofert, pora w końcu poszukać odpowiedzi na pytanie: która z nich jest najlepsza? Czyli właściwie pod jakim kątem? Otóż: poszukamy najlepszej pod względem cenowym, a także tej z najlepszym zakresem. W pierwszym wariancie niezastąpionym narzędziem będzie nasza porównywarka cen prądu.

Jako przykład weźmiemy sobie rodzinę mieszkającą w Warszawie (kod pocztowy: 00-001), zużywającą 350 kWh miesięcznie. Rodzina nigdy nie zmieniała swojego sprzedawcy prądu i korzysta z usług innogy. Abyśmy mogli dobrze przeliczyć najlepszą ofertę dla taryfy G11 i G12, w jednej opcji rodzina będzie zużywać 26% energii w szczycie, a w drugim 86% w szczycie. No to zaczynamy:)

Taryfa G11 – 86% w szczycie – miesięczny rachunek wynosi 224,75 zł

Odpalamy naszą porównywarkę cen prądu i sprawdzamy, gdzie w zestawieniu znalazły się oferty z fachowcami. Według naszego kalkulatora najwięcej, w podanym wariancie, zaoszczędzimy z… PGE!

Z ofertą PGE Prąd z pomocą fachowców obniżymy nasze rachunki aż 15,6%, czyli 41,03 zł miesięcznie, a w ciągu 24 miesięcy w naszej kieszeni zostanie 984,72 zł!!! Sporo, prawda? Zważywszy na to, że w ramach oferty mamy podstawową pomoc domową, to oferta wydaje się być naprawdę kusząca.

PGE Prąd z pomocą fachowców - wynik z porównywarki cen prądu

Na drugim miejscu znalazła się Energa i jej oferta Fachowcy z energią – dzięki niej też zaoszczędzimy, w porównaniu do taryfy urzędowej. Nasze rachunki będą niższe o 14,6%. Przeliczając na złotówki, to w naszym domowym budżecie zostanie 32,84 zł/miesięcznie, a po 24 miesiącach uzbiera nam się 788,16 zł!

Energa Fachowcy z energią- wynik z porównywarki cen prądu

Podium zamyka Enea ze swoją ofertą ENERGIA+ Fachowiec – z nią także zaoszczędzimy: 14,5%, czyli 32,59 zł/miesięcznie, co po dwóch latach da nam równie zawrotną kwotę: 782,16 zł!

Enea ENERGIA+ Fachowiec - wynik z porównywarki cen prądu

Najdrożej, chociaż w stosunku do aktualnej ceny innogy i tak sporo zaoszczędzimy, wypada oferta Elektryk 24H od Tauronu. Obniżymy nasze rachunki o 14,2%, czyli o 31,97 zł/miesięcznie, po dwóch latach uzbiera nam się kwota 767,28 zł.

TAURON Elektryka 24H - wynik z porównywarki cen prądu

Taryfa G12 – 26% w szczycie – rachunek za prąd: 190,65 zł/m-c

Pora na taryfę G12, tutaj po naszym małym eksperymencie najlepiej wypadła oferta Enei i jej fachowca 🙂

Wybierając Eneę i jej ENERGIA+ Fachowiec, naszą fakturę za prąd obniżymy aż o 29,6%, co przekłada się na miesięczną oszczędność na poziomie 56,50 zł, po dwóch latach zostaje nam aż 1.356 zł!!!

Enea ENERGIA+ Fachowiec G12- wynik z porównywarki cen prądu

W tym scenariuszu na drugim miejscu uplasował się nam tauronowy Elektryk 24H. Z nim obniżymy rachunki o 27,6%, czyli co miesiąc zostanie nam w portfelu 52,59 zł, a po dwóch latach będziemy do przodu o 1.262,16 zł.

TAURON Elektryka 24H G12 - wynik z porównywarki cen prądu

Miła niespodzianka czeka również nasze portfele w przypadku trzeciej oferty w tym zestawieniu, czyli Prądu z pomocą fachowców. Z PGE będziemy mieć niższe rachunki o 26,4% – po 24 miesiącach w naszym budżecie będziemy mieć oszczędności na poziomie 1.206,48 zł, czyli miesięcznie zapłacimy za prąd mniej o 50,27 zł.

PGE Prąd z pomocą fachowców G12 - wynik z porównywarki cen prądu

Na czwartym miejscu tym razem znalazła się oferta Energi Fachowcy z energią – z nią będziemy mieć niższe rachunki o 21,8%. Przeliczając na złotówki, to co miesiąc zostanie nam 41,61 zł, a po 24 miesiącach 998,64 zł.

Energa Fachowcy z energią G12 - wynik z porównywarki cen prądu

To która oferta w końcu najtańsza?

Jednoznacznie nie możemy wytypować zwycięzcy. Dlaczego? Otóż wszystko zależy od naszego miesięcznego zużycia oraz taryfy, z której obecnie korzystamy. Ponadto, ogromny wpływ na atrakcyjność cenową oferty ma również miejsce zamieszkania – najtańsza oferta dla rodziny z Warszawy, wcale nie musi być tą najkorzystniejszą dla rodziny z Wrocławia. Pewnie w tym momencie zadajcie sobie pytanie: co teraz? Jaka oferta jest dla Was najkorzystniejsza? Już odpowiadamy!

Jeśli chcecie ją odnaleźć, to musicie zajrzeć do naszej porównywarki cen prądu – po uzupełnieniu informacji, dotyczących Waszego miesięcznego zużycia, otrzymacie najlepsze oferty dla Was.

Pozostawiamy już aspekt najtańszej oferty z fachowcem, gdyż wiecie jak ją znaleźć dla siebie. Przejdźmy teraz do sprawdzenia najlepszego zakresu ochrony.

Najlepsza ochrona ubezpieczeniowa – gdzie?

W tym przypadku odpadają nam wszystkie warianty podstawowe ofert, gdyż w ich przypadku możemy liczyć na bardzo okrojoną pomoc. Na starcie ze swoją ENERGIA+ Fachowiec odpada nam Enea – tutaj otrzymamy tylko pomoc elektryka i technika urządzeń gazowych i grzewczych. W dodatku limit jednorazowego zdarzenia to tylko 400 zł (w ciągu 12 miesięcy objęte ochroną są dwa zdarzenia na łączną kwotę 800 zł).

W szrankach zostały nam oferty trzech sprzedawców i każda w wersji rozszerzonej – która z nich zapewni nam największą ochronę? Zarówno Prąd z Serwisantem 24H PLUS (Tauron), Fachowcy z energią wariant PREMIUM (Energa) oraz Prąd z pomocą fachowców w wersji Komfortowej (PGE), to cały wachlarz pomocy różnych specjalistów. W ramach stałej stawki abonamentowej otrzymamy wsparcie nie tylko elektryka, ale też m.in.: hydraulika, ślusarza, dekarza, szklarza. W tych wszystkich ofertach, mniej więcej pokrywa nam się zakres pomocy i na podstawie tego trudno będzie nam wytypować zwycięzcę. ALE różnice mamy w cenie abonamentu i limitach w odniesieniu do jednego zdarzenia i 12-miesięcznej ochrony. I bazując właśnie na tym, „odkryjemy” najlepszą ofertę 🙂

W Tauronie za opcję Serwisant 24H PLUS zapłacimy abonament na poziomie 14,96 zł/miesięcznie – przez 24 miesiące usługa będzie nas kosztować 359,04 zł. Natomiast pokrywane są koszty przy jednym zdarzeniu do 500 zł, a przez cały okres ochrony limit w stosunku do 6 zdarzeń nie może przekroczyć 3.000 zł. Minus tutaj jest taki, że nie wiemy kto jest Partnerem sprzedawcy, odpowiadającym za ubezpieczenie.

W Enerdze za Fachowców z energią w wersji PREMIUM, zapłacimy 16,99 zł/miesięcznie – co łącznie przez 24 miesiące da nam kwotę 407,76 zł, a limit na jedno zdarzenie to 700 zł. W ciągu 12-miesięcznej ochrony pokrywany jest koszt do dwóch zdarzeń, czyli do 1.400 zł.

W PGE za Prąd z pomocą fachowców w wersji Komfortowej zapłacimy tylko 9,99 zł – przez 24 miesiące opłata abonamentowa wyniesie nas 239,76 zł. Jednorazowo pokrywane jest zdarzenie do 500 zł, ale w ciągu roku ubezpieczyciel pokrywa do 3 zdarzeń, na łączną kwotę 1.500 zł.

Najtaniej i najlepiej pod względem ochrony wypada PGE z Prądem z pomocą fachowców. Przez 24 miesiące opłata handlowa wyniesie nas tylko 239,76 zł, ale jednocześnie mamy szeroki zakres pomocy i najwyższy 12-miesięczny limit na zdarzenia. Warto podkreślić, że różnica między PGE a Energą, w opłacie abonamentowej (przez okres 24 miesięcy), to aż 168 zł!

Ile kosztuje home assistance bez prądu?

Warto sobie też tutaj postawić pytanie: czy w ogóle warto decydować się na ofertę prądu z pomocą fachowców? A co by było, gdybyśmy teraz zdecydowali się na zakup prądu u najtańszego sprzedawcy, a polisę home assistance zakupilibyśmy u wybranego przez siebie ubezpieczyciela? Poniżej nasza krótka analiza.

Jedne z najniższych stawek za prąd ma obecnie Audax ze swoją ofertą Oszczędny dom. W tym miejscu wracamy do naszej przykładowej, warszawskiej rodziny – taryfa G11: zużycie 350 kWh miesięcznie, zużycie w szczycie 86%, łączny rachunku 224,75 zł/miesięcznie. Wybierając ofertę Audax co miesiąc na rachunku zaoszczędzimy: 43,87 zł – warto tutaj zaznaczyć, że w koszt wliczona jest opłata abonamentowa na poziomie 1,99 zł/miesięcznie. Przez okres 24 miesięcy da nam to 1.052,88 zł oszczędności.

Audax Oszczędny dom - wynik z porównywarki cen prądu

Decydując się na najtańszą ofertę z fachowcem w PGE, w taryfie G11, miesięcznie zaoszczędzimy 41,03 zł, a przez 2 lata da to nam kwotę: 984,72 zł. Różnica między Audax a PGE to 68,16 zł. Niewiele. Czy za niecałe 70 zł znajdziemy polisę home assistance na 2 lata? Szczerze w to wątpimy, gdyż miesięcznie musielibyśmy za nią maksymalnie zapłacić ok. 2,90 zł.

logoty mBankJedną z najtańszych polis assistance posiada mBank przy współpracy z AXA. Miesięczne ubezpieczenie Assistance Dom 24h w wariancie Standard to 7 zł. W ramach świadczenia otrzymujemy pomoc specjalisty domowego m.in.: elektryka, hydraulika (do 300 zł jedno zdarzenie – pokrywane są dwa zdarzenia w ciągu roku), ślusarza (do 300 zł jedno zdarzenie na rok), mamy również możliwość wybrania świadczenia zamiennego: dozór mienia, transport mienia, zabezpieczenie mienie – do 500 zł (jedno zdarzenie w ciągu roku).

Łącząc ofertę mBank (pod warunkiem, że mamy konto w tym banku) z Audax, miesięczny koszt wychodzi nam 188,88 zł, a po 24 miesiącach wychodzi nasz portfel obciążony jest kwotą 4.533,12 zł. W porównaniu do oferty PGE, gdzie przez 24 miesiące zapłacimy 4.409,29 zł – oznacza to, że jesteśmy w plecy 123,83 zł 🙁 Oddając sprawiedliwość – zakres ochrony w mBank, jest nieco szerszy niż w ofercie podstawowej w PGE.

Warto tutaj zaznaczyć, że u większości ubezpieczycieli polisa home assistance, to bardziej rozbudowane produkty ubezpieczeniowe. Nie tylko gwarantują nam pomoc specjalistów, ale zapewniają pokrycie szkód w przypadku aktów wandalizmu, czy kradzieży. Oczywiście wszystkie dodatkowe opcje przekładają się na miesięczną składkę. Niemożliwe jest więc znalezienie na rynku polisy, która obciąży nasz portfel kwotą 2,90 zł/miesięcznie. Co to oznacza dla nas?

Wybór prądu z fachowcem zależy od naszych potrzeb!

Jeśli zależy nam tylko na pomocy fachowców (bez dodatkowej ochrony mienia etc.), to na pewno warto rozważyć wybór pakietu prąd z fachowcem/fachowcami. Przy niskiej opłacie abonamentowej mamy dwie pieczenie na jednym ogniu: energię elektryczną oraz pomoc specjalisty/-ów. A która z nich jest najlepsza?

Wszystko zależy od naszych potrzeb – jeśli wystarczy nam zakres podstawowy pomocy, to kierujmy się najniższą ceną – tutaj pomoże Wam nasza porównywarka cen prądu. Gdy jednak jesteśmy zainteresowani szerszą ochroną, to według nas najlepiej z zaprezentowanych ofert wypada PGE Prąd z pomocą fachowców w wariancie Komfortowym.

Wszystkie screeny zaprezentowane w naszym artykule pochodzą z dnia 09.09.2017 roku z naszej porównywarki cen prądu.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Z enerad.pl związana jest od prawie 10 lat - od samego początku współpracy specjalizuje się w tematach związanych z prądem i gazem. W ostatnich latach rozszerza swoją wiedzę w temacie odnawialnych źródeł energii oraz transformacji energetycznej w Polsce, jak i na świecie. Nieustannie rozwija się w SXO oraz marketingu internetowym. Uwielbia psy, dobre kino, historię oraz czytanie książek.

Dodaj komentarz
guest
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Serwisant24
Serwisant24
29 stycznia 2021 20:14

Mam usługę Serwisant24 w Tauronie i po reklamacji tej usługi obiecywałem że napiszę opinię więc piszę 🙂
Jak wiadomo Tauron pokrywa koszt jednorazowej naprawy do 500 zł. Niestety przekonałem się na własnej skórze że jest to usługa tylko po to aby Tauron jeszcze więcej zarobił. Za samo przyjechanie fachowca i wykonanie ekspertyzy Tauron bierze sobie z tej puli 500 zł aż 284 zł (zrezygnowałem z naprawy płyty indukcyjnej którą kupiłem za 1500, koszt naprawy został wyceniony na 1430 zł). W przypadku rezygnacji dostaje się na rachunek bankowy 500 zł właśnie pomniejszone o koszt podjechania fachowca i wykonanie ekspertyzy. Wykonanie ekspertyzy trwało około 20 min i fachowiec stwierdził że najlepiej będzie jak się wszystko wymieni ;).
W imieniu Taurona usługę realizuje PZU, dla którego to z kolei usługę realizuje jakaś kolejna firma zajmująca się danego rodzaju sprzętem.
Więc sama ekspertyza, za którą oczywiście zawsze się płaci i jest i tak na pewno wliczona np. w koszt ewentualnej naprawy kosztuje 284 zł. Sami musicie obliczyć czy płacenie za usługę się opłaca dla tych dodatkowych 216 zł które można dostać w przypadku zaistnienia awari.
Dodatkowo zaznaczę że z usługi chciałem skorzystać w okresie przedświątecznym i na elektryka musiałem czekać około 8 dni.

zmywarka
zmywarka
19 maja 2020 19:35

Jak w komentarzu – express – gość zabrał zmywarkę i tyle go widzieli. Numer telefonu ten sam. Tauron z „fachowcem”
Awaria zmywarki październik 2019, a jest już maj 2020

express
express
20 grudnia 2019 09:35

Prąd z Serwisantem 24H – Dla domu TAURON wygląda tak: Dzwonisz w nocy o północy że zepsuł się ekspres do kawy. Na trzeci dzień przyjeżdża serwisant zabiera ekspres. Dostaję numer telefonu 606 432 404 (Kraków) i tyle go widziałem. Już miesiąc mija, 2 razy w tygodniu dzwonię do gościa. Zwodzi mnie. Dziękuję za takie usługi. Można żyć bez TV ale nie bez ekspresu do kawy.

kepler
kepler
1 lipca 2019 11:36

Mi Energa co prawda naprawiła telewizor – koszt 400 zł, wiec z tych 1400 na rok zostal mi jeszcze tysiac, a jak teraz zepsula mi sie lodowka, gdzie naprawa wlasnie zamykalaby sie kolo tego tysiaca to nagle mi mowia ze zostało mi maksymalnie 700 zł ubezpieczenia, gdzie wyraznie napisane jest ze mam 1400 na naprawy w ciagu roku, a oni, ze to sie dzieli na dwie naprawy do 700 zlotych.. szkoda ze wczesniej mnie o tym nikt nie poinformowal. Plus za to, ze wyplacaja i pomagaja, ale minus za to, ze nie podaja informacji jak to dokladnie wyglada tylko jak przychodzi co do czego to sie czlowiek dowiaduje. Tak czy siak jestem na plus mimo wszystko wiec nie bede narzekac, bo nawet ta oplata handlowa mi sie zwrocila, no ale maly niesmak pozostaje.

boberek_złośliwy
boberek_złośliwy
13 czerwca 2019 08:54

firmy energetyczne niech będą jednak od energii. jak najtańszej. nie jak najdroższej. niech rywalizują ze sobą ceną od klienta. a klient niech ma najniższą możliwą cenę. wszelkie akcje typu sponsoring, kretyńskie kampanie w tv, z których nie ma efektu, sklepy z elektroniką (to chyba pge), czy ubezpieczenie sprzętu + naprawa – to podwyżka po prostu.

naprawą niech się zajmie technik, ubezpieczeniem ubezpieczalnia, sprzedażą sklepy.

a prądem sprzedawca energii. sprzedawca jak najtańszej energii.

a, ze marketing działa, naiwni wzieli no i bum, ciach prast nie ma hajsu, nie ma pralki.

hip
hip
12 czerwca 2019 20:52

Zdecydowanie odradzam „Fachowców Energi” obsługiwanych przez PZU. Oszustwo! Płaci się co miesiąc tak jak za ubezpieczenie wypadkowe, a gdy zepsuła mi się pralka, to dostałem odpowiedź że nie naprawią mi pralki bo wartość naprawy przekracza ich maksimum 700zł za naprawę, oraz z powodu że część do wymiany w pralce jest niedostępna do zakupu! I z takimi oto wyjaśnieniami nie naprawili mi nic! Jest to oszustwo, bo powinni w takim przypadku wypłacić maksimum wartości jednorazowej naprawy czyli 700zł, ale PZU i Energa funkcjonują w Uni Europejskiej tylko na papierze a w rzeczywistości mentalność mają z PRL-u.
Ponadto sam sprawdziłem i ową rzekomo niedotępną do zakupu część do mojej popsutej pralki można kupić! Ale ich „fachowiec” stwierdził że nie można.
Tyle pieniędzy płaconych co miesiąc, a ci złodzieje się nie chcą wywiązać z umowy!
Dodam jeszcze że „fachowcy” którzy przyjechali byli niemili, pralkę mi wyciągnęli na środek łazienki i nawet jej nie raczyli wsunąć z powrotem na swoje miejsce, wyszli bez wytłumaczenia co dalej ani do widzenia. Musiałem sam wydzwaniać do PZU żeby się dowiedzieć co z moją pralką i kiedy mi ją naprawią, bo sterty prania rosły. Po ponad 2 tygodniach czekania, dostałem decyzję że nie naprawią mi pralki. Odwołałem się od tej decyzji, a oni sobie zastrzegli prawo do reakcji 30 dni! Skonczyło się moim czekaniem w sumie prawie 2 miesiące z popsutą pralką, a mam dwójkę małych dzieci, więc pranie zmuszeni byliśmy robić u rodziny! Energa i PZU to tworcy patologii!
Obecnie skarżę ich do innych instytucji, a pralkę naprawiam na własny koszt!

jk
jk
23 lipca 2018 08:34

Korzystam z serwisant24 w Tauronie. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale opłata handlowa wzrosła do prawie 13 zł tj. chyba o ok.5 zł miesiecznie, otrzymałem bonifikatę 100 zł, zleciłem jedną naprawę pralki / wymiana łożyska bębna / . Ubezpieczycielem systemu jest PZU. Jak na razie jestem zadowolony. Mam jeszcze w planie dwie naprawy, a to dot,zmywarki i wyciągu kuchennego.
I tutaj uwaga – zakres urządzeń, których objęto ubezpieczeniem jest niewielki. Np. brak popularnego żelazka, frytkownicy, grzejników, wentylatorów itp.
A problem? Ok miesiąc temu zleciłem naprawę ekspresu do kawy Philips. Zgłosił się serwisant, ekspres zabrał, pozostawił kopię zlecenie i przez miesiąc się nie odzywa. Miałem do niego zadzwonić, ale przy naprawie pralki też były zawirowania z terminami – postanowiłem czekać na kontakt. Muszę liczxyć się z tym, że ekspres z jakiegoś powodu wyłączającego naprawę – nie zostanie naprawiony. Tauron informuje, że naprawa dotyczy urządzeń bez względu na ich wiek. Ekspres ma ponad trzy lata. I co? Wypłata limitu 500 zł, zwrot wartości sprzętu – uszkodzony wartość złomu, nowy w granicach 400 zł. Nigdzie nie jest podane w jakim terminie powinno by naprawione urządzenie, a ponieważ liczę się z tym, że część wymienna może być ściągana jako zamiennik chiński to czas oczekiwania jest nawet do 45 dni – poczekam.PZU wyrówna szkodę ryczałtem? Nie wiem jaka jest umowa PZU-Tauron.